Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Na Dwornej znowu będzie „z górki”?

Główne zdjęcie
Ul. Dworna w Łomży

Część radnych Łomży chce przewrócenia starej organizacji ruchu na ulicy Dwornej. Od dwóch miesięcy samochody na odcinku od Alei Legionów do Farnej mogą Dworną jeździć tylko „pod górkę”. Wcześniej ruch też był jednokierunkowy, ale w przeciwną stronę. - Ta zmiana nie sprawdziła się – mówiła radna Alicja Gołaszewska, która jako pierwsza zgłosiła interpelację w tej sprawie podpierając się przy tym listem od mieszkańców. Skarżą się oni że w godzinach porannego i popołudniowego szczytu obecna organizacja ruchu powoduje liczne utrudnienia także m.in. na ulicy Polowej i jej skrzyżowaniu z Aleją Legionów.

Radną Gołaszewską w sprawie przywrócenia starej organizacji ruchu na Dwornej poparli także inni radni.
- Jaką funkcję poza parkingiem pełni dziś ul. Sienkiewicza – pytał radny Janusz Mieczkowski. 
Radna Bernadeta Krynicka pytała czyj to był pomysł, aby po kilkudziesięciu latach jeżdżenia Dworną „w dół” nagle zmienić kierunek jazdy.
Nieoczekiwanie radnych (chyba) poparł prezydent Mieczysław Czerniawski, który powiedział, że on sam już raz w tej sprawie interweniował, gdy przez 20 minut wyjeżdżał z Dwornej w Giełczyńską. 
- Zastanowimy się z prezydentem Doboszem i odpowiemy – zapewniał radnych dodając, że zmiana  kierunku jazdy była także wiązana ze zwiększeniem miejsc parkingowych w obrębie starówki.

210407125521.jpg
cz
wt, 30 października 2012 17:33
Data ostatniej edycji: wt, 30 października 2012 18:31:19

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę