Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stare Łomże chcą być razem

Główne zdjęcie
„Absurdalny” podział fragmentu gminy Łomża na okręgi wyborcze obowiązujący w ostatnich wyborach samorządowych

Mieszkańcy Starej Łomży nad Rzeką i Starej Łomży przy Szosie chcą mieć jednego radnego, który walczyłby w gminie o ich sprawy. Dziś te dwie wsie należą do dwóch okręgów wyborczych utworzonych z odległymi wioskami. Stara Łomża nad Rzeką z odległym o 5 km Siemieniem Nadrzecznym, zaś Stara Łomża przy Szosie w okręg z odległym o 5 km Podgórzem.

O połączenie w jeden okręg wyborczy obu wsi mieszkańcy napisali w petycji przekazanej nie tylko do władz gminy, ale także do Państwowej Komisji Wyborczej, Wojewody Podlaskiego i Marszałka Województwa.
„Podzielony sztucznie jest jeden organizm wiejski, jaki stanowią nasze dwa sołectwa” – piszą mieszkańcy. - „Nie uwzględniono, iż grunty, ulice i adresy mieszkańców obu naszych sołectw wzajemnie się przenikają i nie ma żadnej granicy pomiędzy nimi. W sposób absurdalny w okręgi wyborcze połączone są Stara Łomża nad Rzeką z odległym o 5 km Siemieniem Nadrzecznym, zaś Stara Łomża przy Szosie w okręg z odległym o 5 km Podgórzem. Jakby mało tego, mieszkańcy Starej Łomży p/Sz. jeżdżą do Podgórza przez wieś Zosin, która ciągnie się wzdłuż drugiej strony ulicy Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie i  w  swojej  rozciągłości  całkowicie  oddziela  Starą Łomżę przy  Szosie  od Podgórza, a jednocześnie znajduje się w innym okręgu wyborczym”.
Mieszkańcy obu wsi domagają się, aby w swych decyzjach Rada Gminy uwzględniała głosy i wolę swoich wyborców. 
„Uważamy, iż jeden wspólny organizm wiejski, jaki stanowią nasze sołectwa, powinien mieć wspólnego przedstawiciela w Radzie Gminy i nie powinien podlegać sztucznym podziałom, które ujemnie wpływają na sposób reprezentacji, a co za tym idzie i rozwój tej części naszej Gminy” - kończą list.

Przypomnijmy, że już jeden dokonany w tym roku podział gminy Łomża na okręgi wyborcze został unieważniony przez Państwową Komisję Wyborczą, która dopatrzyła się naruszenia ustawowych wymogów dotyczących tworzenia okręgów wyborczych.

210407125521.jpg
cz
wt, 09 października 2012 08:57
Data ostatniej edycji: wt, 09 października 2012 11:11:24

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę