niedziela, 16 lutego 2020 napisz DONOS@

Stare Łomże chcą być razem

Mieszkańcy Starej Łomży nad Rzeką i Starej Łomży przy Szosie chcą mieć jednego radnego, który walczyłby w gminie o ich sprawy. Dziś te dwie wsie należą do dwóch okręgów wyborczych utworzonych z odległymi wioskami. Stara Łomża nad Rzeką z odległym o 5 km Siemieniem Nadrzecznym, zaś Stara Łomża przy Szosie w okręg z odległym o 5 km Podgórzem.

„Absurdalny” podział fragmentu gminy Łomża na okręgi wyborcze obowiązujący w ostatnich wyborach samorządowych
„Absurdalny” podział fragmentu gminy Łomża na okręgi wyborcze obowiązujący w ostatnich wyborach samorządowych

O połączenie w jeden okręg wyborczy obu wsi mieszkańcy napisali w petycji przekazanej nie tylko do władz gminy, ale także do Państwowej Komisji Wyborczej, Wojewody Podlaskiego i Marszałka Województwa.
„Podzielony sztucznie jest jeden organizm wiejski, jaki stanowią nasze dwa sołectwa” – piszą mieszkańcy. - „Nie uwzględniono, iż grunty, ulice i adresy mieszkańców obu naszych sołectw wzajemnie się przenikają i nie ma żadnej granicy pomiędzy nimi. W sposób absurdalny w okręgi wyborcze połączone są Stara Łomża nad Rzeką z odległym o 5 km Siemieniem Nadrzecznym, zaś Stara Łomża przy Szosie w okręg z odległym o 5 km Podgórzem. Jakby mało tego, mieszkańcy Starej Łomży p/Sz. jeżdżą do Podgórza przez wieś Zosin, która ciągnie się wzdłuż drugiej strony ulicy Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie i  w  swojej  rozciągłości  całkowicie  oddziela  Starą Łomżę przy  Szosie  od Podgórza, a jednocześnie znajduje się w innym okręgu wyborczym”.
Mieszkańcy obu wsi domagają się, aby w swych decyzjach Rada Gminy uwzględniała głosy i wolę swoich wyborców. 
„Uważamy, iż jeden wspólny organizm wiejski, jaki stanowią nasze sołectwa, powinien mieć wspólnego przedstawiciela w Radzie Gminy i nie powinien podlegać sztucznym podziałom, które ujemnie wpływają na sposób reprezentacji, a co za tym idzie i rozwój tej części naszej Gminy” - kończą list.

Przypomnijmy, że już jeden dokonany w tym roku podział gminy Łomża na okręgi wyborcze został unieważniony przez Państwową Komisję Wyborczą, która dopatrzyła się naruszenia ustawowych wymogów dotyczących tworzenia okręgów wyborczych.

cz
wt, 09 października 2012 08:57
Data ostatniej edycji: wt, 09 października 2012 11:11:24

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę