Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Sądy w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem będą zlikwidowane. To już pewne.

Główne zdjęcie
Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem

Minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin, podpisał w piątek rozporządzenie zgodnie z którym od nowego roku blisko 80 małych sądów rejonowych w Polsce zostanie zniesionych. W łomżyńskim okręgu sądowym przestaną istnieć sądy rejonowe w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem.

Sąd Rejonowy w Grajewie
Sąd Rejonowy w Grajewie

Jak podaje minister sprwiedliwości, na mocy rozporządzenia, od 1 stycznia 2013 roku, 79 sądów rejonowych o limicie etatów do dziewięciu sędziów włącznie zostanie przekształconych w wydziały zamiejscowe - cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych - sąsiednich sądów.
Obszar działania likwidowanego Sądu Rejonowego w Grajewie ma przejąć Sąd Rejonowy w Łomży, a Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem Sąd Rejonowy w Zambrowie. W sądzie w Grajewie pracuje 7 sędziów, w Wysokiem Mazowieckiem 6. 
Dodajmy, że po wejściu w życie zapisów nowego rozporządzenia Sąd Okręgowy w Łomży swym zasięgiem będzie obejmował tylko dwa sądy rejonowe w Łomży i Zambrowie.

Resort sprawiedliwości uzasadnia, że „celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału polskich sędziów”.
- Po wprowadzeniu reformy w praktyce zmieni się tylko nazwa - sąd w miejscowości x, będzie teraz wydziałem zamiejscowym, większego sądu rejonowego – przekonuje Patrycja Loose, rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości. - Nadal w tym samym miejscu obywatele będą mogli załatwić swoje sprawy, bez konieczności udania się do innego miasta. Nie będzie również przeszkód, by nadal działały kasy, czy biura podawcze. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów. Pracownicy administracyjni zasilą wydziały orzecznicze wymagające wzmocnienia - dodaje.

210305125821.png
cz
so, 06 października 2012 15:26
Data ostatniej edycji: so, 06 października 2012 16:20:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę