Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Ksiądz z Łomży w Watykanie

Główne zdjęcie
Ks. prał. dr Sławomir Śledziewski

Pochodzący z Piątnicy 45-letni ks. prał. dr Sławomir Śledziewski został osobistym sekretarzem nowego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary arcybiskupa Gerharda Ludwiga Müllera. Kongregacja Nauki Wiary to najważniejsza z kongregacji w Watykanie i niezwykle ważne miejsce w Kościele rzymsko-katolickim. Kongregacja wspiera papieża w wypełnianiu jego nauczycielskiego urzędu. Sam obecny papież Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) pełnił tę funkcję prawie ćwierć wieku, wezwany przez Jana Pawła II.

65-letni dotychczasowy biskup Ratyzbony Gerhard Ludwig Müller, został powołany przez papieża Benedykta XVI nowym prefekt Kongregacji Nauki Wiary na początku lipca. Na mocy swego urzędu, jest on również przewodniczącym Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, Papieskiej Komisji Biblijnej i Międzynarodowej Komisji Teologicznej. 
Co z pism biskupa Müllera może polski czytelnik przeczytać po polsku? Przede wszystkim znakomitą monografię na temat Eucharystii, książkę, która ukazała się w momencie jego biskupiej konsekracji: „Msza święta. Źródło chrześcijańskiego życia”. Tłumaczenia dokonał ks. dr Sławomir Śledziewski. I właśnie ten łomżyński ksiądz, który z biskupem  Müllerem współpracuje już od wielu lat został w poniedziałek jego osobistym sekretarzem. Informację tę potwierdził nam sam ks. prał. dr Sławomir Śledziewski. 

Ks. prał. dr Sławomir Śledziewski pochodzi z Piątnicy. W 1995 roku został wyświęcony na kapłana w Katedrze Łomżyńskiej przez biskupa Juliusza Paetza, i w tym samym roku rozpoczął też studia na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium w Niemczech, gdzie wykładał biskup Müller. W 2000 roku ks. Śledziewski uzyskał tytuł doktora teologii dogmatycznej. Od tamtej pory wykładał teologię dogmatyczną, ale także filozofię przyrody, antropologię filozoficzną i teorię poznania w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie był adiunktem Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Nigdy jednak nie zerwał swoich dobrych stosunków z Monachium i samym biskupem  Müllerem, którego kilkakrotnie zapraszał do Łomży i „oprowadzał” po regionie.

Foto: Ks. prał. dr Sławomir Śledziewski
Foto: Bp Tadeusz Zawistowski i bp Gerhard Ludwig Müller w Myszyńcu podczas Miodobrania 2009
Foto: Bp Tadeusz Zawistowski, bp Stanisław Stefanek i bp Gerhard Ludwig Müller w Myszyńcu podczas Miodobrania 2009
Foto: Bp Stanisław Stefanek, ks. Sławomir Śledziewski, bp Gerhard Ludwig Müller i prymas Józef Glemp w Myszyńcu podczas Miodobrania 2009
Foto: Bp Gerhard Ludwig Müller i prymas Józef Glemp w Myszyńcu podczas Miodobrania 2009
Foto: Między innymi ks. Sławomir Śledziewski, bp Gerhard Ludwig Müller w Myszyńcu podczas Miodobrania 2009
Foto: Biskup Gerhard Ludwig Müller, ks. dr Sławomir Śledziewski, bp Stanisław Stefanek i bp Tadeusz Zawistowski  podczas chrztu statku BONA w Łomży, 2009r
Foto: Pierwszy rejs statku BONA, 2009r
cz
pt, 05 października 2012 08:34
Data ostatniej edycji: pt, 05 października 2012 09:09:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę