Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Sushi już w Łomży

Sushi Bar KOKU Sushi powstał z myślą o Gościach, którzy poszukują nowych doznań kulinarnych oraz niebanalnych połączeń smaków. Przytulne wnętrze utrzymane w charakterystycznej dla kraju kwitnącej wiśni harmonii kolorów pozwoli mile spędzić czas. KOKU Sushi zaskoczy cię niebanalnym podejściem do sztuki przyrządzania tej wielowiekowej potrawy. Od niedawna można skosztować kuchni japońskiej w Łomży. KOKU Sushi to sieć sushi barów, która zawitała do naszego miasta. Właściciele prowadzą warsztaty oraz pokazy sushi, które mogą być atrakcją podczas spotkań domowych oraz imprez integracyjnych.

Co to jest sushi? Potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym, podawana w rybami gotowanymi, smażonymi, surowymi, owocami morza, warzywami. Jako dodatki używa się słynny chrzan wasabi, imbir oraz sos sojowy.
Istnieje wiele rodzajów sushi. Niezbędne minimum wiedzy to rozróżnienie maki od nigiri, ale tutaj postaramy się przedstawić nieco więcej informacji, które pozwolą szerzej spojrzeć na sushi oraz zrozumieć kulturę tego wspaniałego dania. Podstawowy podział wynika ze sposobu wykonania.

Niezależnie od poniższego podziału, możemy wymienić kilka kryteriów które powinien spełniać niemal każdy kawałek sushi. Po pierwsze wielkość kawałków na jakie kroimy sushi powinna umożliwiać zjedzenie ich jednym kęsem. Po drugie w przygotowaniu sushi niezmiernie ważny jest aspekt estetyczny, sushi musi wyglądać ładnie i być starannie podane. I wreszcie składniki użyte do sushi, niezależnie czy to ryby czy warzywa, powinny być jak najlepszej jakości.
Charakterystyka poszczególnych rodzajów sushi:
Maki przygotowujemy zawijając w arkusze z glonów nori ryż wraz z różnorodnymi, dodatkowymi składnikami w środku. Sushi to jest „zwijane” na bambusowej macie, a następnie krojone. 
Ze względu na ilość składników użytych w maki, a co za tym idzie i grubość, dzielimy je na:
Hosomaki – są to cienkie rolki z niewielką ilością ryżu, przeważnie z jednym składnikiem. Sushi to po zwinięciu jest krojone najczęściej na sześć kawałków.
Nazwy różnorodnych hosomaki pochodzą najczęściej od japońskich nazw składników, użytych jako gu (wypełniacz) i tak np. sake-maki oznacza maki z łososiem, gdyż sake z japońskiego znaczy właśnie łosoś .

Realizujemy dowozy! tel. 690 979 369

Szczególnie polecamy:
- futomaki z łososiem pieczonym teriaki
- nigiri z krewetką
- maki z tuńczykiem w tempurze
Promocje:
- KOKU Lunch : zupa miso, 9 kawałków sushi, zielona herbata tylko 25 pln
- we środy wszystkich studentów i uczniów zapraszamy do skorzystania z 20% zniżki na sushi.

KOKU Sushi
ul. Bema 21
tel. 690 979 369
www.kokusushi.pl

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę