piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Na wiaty przystankowe zabraknie pieniędzy...

W tym roku w Łomży miano ustawić 15 nowych wiat przystankowych autobusowych. Okazuje się jednak, że uda się ustawić najwyżej 5. Wiaty ma kupować miejska MPK, ale za pieniądze z dotacji celowej z budżetu miasta. Sęk w tym, że zakup nowych wiat przystankowych autobusowych zapisano w budżecie jako jedna pozycja wraz z oświetleniem i monitoringiem bazy MPK, a na to drugie zadanie trzeba wydać znacznie więcej pieniędzy niż planowano na wszystko.

Wiata przystankowa na ul. Szosa Zambrowska
Wiata przystankowa na ul. Szosa Zambrowska

Na realizację zadania „Wiaty na przystankach autobusowych, oświetlenie i monitoring na bazie MPK” w tegorocznym budżecie miasta zaplanowano kwotę 300 tysięcy złotych. Planowano ustawie 15 takich wiat przystankowych. Okazuje się, że kasy jest za mało i to dużo za mało. 
- Na budowę oświetlenia i monitoringu bazy MPK uzyskano z przetargu kwotę 333 494,53 zł. Na realizację tej części zadania oraz na wykonanie wtórnika, dokumentacji technicznej i planowanych kosztów nadzoru niezbędna jest jeszcze dodatkowa kwota w wysokości 45000 zł – czytamy we w wniosku prezydenta, który prosi Radę Miasta o dodatkowe środki.
Prezydent chce zwiększenia dotacji o 75 tys zł. Niestety nawet  w takim wypadku na wiaty przystankowe zabraknie. 
- Z uwagi na znaczny koszt jednostkowy ustawienia 1 wiaty, który wynosi ok. 6 000 zł zrezygnowano z montażu całej planowanej ilości wiat – napisał prezydent do radnych. - Niezbędna minimalna ilość wiat do ustawienia w tym roku to 5 sztuk.

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę