Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Celnicy na bazarach

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna w Białymstoku

Handlarzy nielegalnymi papierosami na targowiskach wokół Łomży szukali ostatnio celnicy. I znaleźli – jednego na bazarze w miejscowości Janowo gmina Kolno, drugiego na targowicy w Nowogrodzie. W wyniku akcji celnicy przechwycili blisko 1500 paczek papierosów pochodzących z przemytu – podaje Maciej Czarnecki, rzecznik Izby Celnej w Białymstoku.

Nielegalne papierosy funkcjonariusze celni znaleźli między innymi podczas działań w miejscowości Janowo gm. Kolno. Uwagę celników zwrócił mężczyzna, który co jakiś czas wyjmował z osobowego opla reklamówki i sprzedawał je podchodzącym osobom.  W wyniku kontroli okazało się, że w torebkach oraz w samochodzie znajdowały się papierosy z białoruskimi znakami akcyzy – w sumie ponad 1300 paczek.

Dodatkowo, w wyniku przeszukania mieszkania zatrzymanego na handlu kontrabandą 40-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przygotowane do dalszej dystrybucji papierosy (ponad 100 paczek).

W drodze powrotnej z miejsca przeszukania, gdy funkcjonariusze przejeżdżali obok targowicy w miejscowości Nowogród, w wejściu na plac targowy zauważyli mężczyznę trzymającego w rękach paczki papierosów. Po szybkiej interwencji łomżyńscy celnicy zarekwirowali kolejne kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów. Handlarzem okazał się 36-letni Ormianin zwolniony warunkowo 30 lipca z zakładu karnego, gdzie odsiadywał pięcioletni wyrok pozbawienia wolności.
Właściciele nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Grozi im grzywna i utrata nielegalnego towaru.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę