Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniądze z 1% są już na kontach OPP

Główne zdjęcie
10 organizacji, które dostały najwięcej pieniędzy od podatników z Łomży

Urzędy skarbowe, które zajmują się przekazywaniem 1 proc. podatku zadeklarowanego przez podatników w swoich PIT-ach na rzecz organizacji pożytku publicznego, zakończyły już przelewanie pieniędzy na konta OPP – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. Ponad 277 tys. osób z województwa w ramach 1 proc. podatku przekazało organizacjom pożytku publicznego blisko 11 mln zł. Z łomżyńskich OPP najwięcej – ponad 180 tys zł zyskał CARITAS BLIŹNIM.

Na pierwszym miejscu, w sporządzonej przez Izbę Skarbową w Białymstoku, liście „Szczęśliwej trzydziestki” czyli 30 organizacji, które dostały najwięcej pieniędzy, znajduje się FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” z siedzibą w Warszawie. Fundacja umożliwia rodzinom poszkodowany i chorych utworzenie swoistego subkonta i zbierania w ten sposób pieniędzy z 1%. W sumie na jej konta tylko z województwa podlaskiego trafiło 2 mln 873 tys 450 zł. Kolejne wysokie miejsca zajmują organizacje z Białegostoku: Fundacja „Pomóż Im” na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum Dla Dzieci (1 mln 4 tys zł), Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga” (493 tys zł)  oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” (423 tys zł). 

Na „liście 30” są dwie łomżyńskie organizacje OPP. Na szóstym miejscu jest CARITAS BLIŹNIM Łomża, które z 1% uzyskało w tym roku 182 tys 527 zł, czyli o blisko sto tysięcy więcej niż przed rokiem. Tuż za nim – na 7. miejscu – jest ŁOMŻYŃSKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH „HOSPICJUM” POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO DUCHA. Ta OPP zyskała 178 tys 473 zł czyli ponad 40 tys zł więcej niż rok temu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę