Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Mleka coraz więcej... Cena dalej spada

Na krajowym rynku mleka od września ubiegłego roku utrzymują się wzrostowe tendencje w skupie. Łącznie w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku mleczarnie zakupiły 5678,1mln l mleka, tj. o około 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku wynika z danych GUS. Według specjalistów z Banku BGŻ w związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo przekroczenia przez Polskę kwoty mlecznej.

Według danych ARR, w kwietniu-lipcu 2012 r. do podmiotów skupujących dostarczono ok. 3,47 mln t surowca (po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu). 
- Oznacza to, że stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po czterech miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 36,4 proc. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo przekroczenia kwoty w sezonie 2012/2013, która wynosi ogółem 9,956 mln ton - podaje Bank BGŻ.

Tymczasem sukcesywnie spada cena jaka rolnicy otrzymują za wyprodukowane mleko. W lipcu za litr mleka płacono w skupie średnio 1,13 zł, tj. o 0,8% mniej niż w czerwcu i o 5,2% mniej niż przed rokiem.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę