Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Park Przemysłowy Łomża do konsultacji społecznych

Nawet ponad 21 mln zł ma kosztować realizacja pierwszego etapu „Parku Przemysłowego Łomża”. Park miałby powstać w ciągu najbliższych trzech lat (do maja 2015r.) na badzie dawnych warsztatów Zespołu Szkół Drzewnych przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166. Większość funduszy na jego realizację miałaby pochodzić z funduszy unijnych. Zarząd województwa właśnie ogłosił konsultacje społeczne na temat wpisania projektu na tzw. listę projektów kluczowych RPO, co oznaczałoby przyrzeczenie pieniędzy. W rezultacie realizacji projektu, poza samym „Parkiem”, ma powstać 20 „bezpośrednio utworzonych miejsc pracy”, a 20 przedsiębiorstw zostanie wspartych i skorzysta z infrastruktury parków naukowo-technologicznych, parków przemysłowych i inkubatorów technologicznych.

Zgodnie z opisem projektu w Łomży planuje się budowę budynku biurowego z przeznaczeniem na Inkubator Przedsiębiorczości o powierzchni użytkowej około 2.500 m2. Obiekt zostanie zlokalizowany na działce o powierzchni nieco ponad 1,5 ha położonej przy ul. Sikorskiego 166 czyli na terenie danych warsztatów Zespołu Szkół Drzewnych. Pierwszy etap realizacji „Parku Przemysłowego Łomża” ma kosztować 21 mln 124 tys 872 zł, a unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego miałoby sięgnąć 17mln 560 tys 636 zł i 20 groszy.
Za te środki Park nie tylko by powstał, ale także zlecone zostałoby opracowanie studium wykonalności, dokumentacja projektowa w tym: projekt budowlany, projekty techniczne oraz wykonawcze, projekt infrastruktury teleinformatycznej oraz późniejsze wyposażenie budynku.
Sama budowa budynku – zgodnie z zamierzeniami władz Łomży realizowana byłaby od czerwca przyszłego roku do lutego 2015. Powstałoby 30 pomieszczeń biurowych o powierzchni 15 i 30 m2, pracownia informatyczno - multimedialna do obsługi certyfikowanych szkoleń z wykorzystaniem możliwości tłumaczeń językowych, pomieszczenia / sale dla usług call center, usług business process outsourcing (BPO), sale spotkań biznesowych dla 10 osób na każdej kondygnacji budynku, sala konferencyjno - szkoleniowa na 30-40 osób, zaplecze socjalne przeznaczone na potrzeby lokatorów, obsługi sali konferencyjnej i sal spotkań biznesowych, pomieszczenia biurowe dla administracji Parku Przemysłowego Łomża, kawiarenka i pomieszczenie dla Centrum Przetwarzania Danych.

Zgodnie z opisem projektu jego rezultatem, poza stworzeniem  „Parku Przemysłowego Łomża” będzie:
Liczba przedsiębiorstw, które skorzystały z infrastruktury parków naukowo-technologicznych,
parków przemysłowych i inkubatorów technologicznych - szt. 20
Liczba przedsiębiorstw wspartych przez IOB - szt. 20
Liczba bezpośrednio utworzonych miejsc pracy - szt. 20


Po zakończeniu 30-dniowych konsultacji społecznych projekt zostanie rekomendowany Zarządowi Województwa Podlaskiego do umieszczenia w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych w ramach RPOWP. Samo wpisanie na tę listę jest czymś w rodzaju przyrzeczenia pieniędzy. Dodajmy, że projekt tej już pozytywnie oceniła Komisja Wstępnej Oceny Projektów Kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007- 2013.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę