Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rozpoczął się remont zabytkowej bramy łomżyńskiego cmentarza

"Wybraliśmy koparką pierwszą łyżkę ziemi i cały mur runął. Okazało się, że w każdej chwili mógł zagrażać katastrofą budowlaną" - tak o rozpoczętym remoncie na zabytkowym łomżyńskim cmentarzu opowiada jego wykonawca Andrzej Wszeborowski. To właśnie jego firma, która wcześniej zabezpieczała zabytkową bramę przed runięciem na jezdnię, teraz wygrała przetarg na jej remont. Zakres prac zleconych przez miasto obejmuje także ponad 30-metrowy fragment kamiennego ogrodzenia tzw. ewangelickiej części cmentarza komunalnego. "Mur będzie miał nowe, stabilne fundamenty, ale odtworzony zostanie z tych samych kamieni, z których był zbudowany" - obiecuje wykonawca.

Gruntownie odrestaurowana zostanie także brama, którą w ubiegłym roku tylko umocniono - także nowym fundamentem.

"Skujemy wszystkie tynki, uzupełnimy braki i wzmocnimy konstrukcję" - planuje Andrzej Wszeborowski. Wymienione zostaną wszystkie wymagające tego elementy, zaś brama przykryta zostanie - tak jak pierwotnie - dachówką.

Na wszystkie te prace w budżecie miasta zapisano na ten rok 170 tys. zł., uda się je zrealizować o 20 tys. taniej.

Remont bramy i fragmentu muru 200-letniego cmentarza zostanie zakończony przed 1 listopada - Dniem Wszystkich Świętych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę