Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nocne wyścigi na Spokojnej

Kilka tysięcy widzów przyglądało się wyścigom na ulicy Spokojnej w Łomży. Od popołudnia do niemal samej północy 60 kierowców, wśród nich kilku z Łomży, pokazywało jak szybkie są ich samochody. Wyścigi na 1/8 mili, czyli nieco ponad 200 metrów, zorganizowano w ramach Grand Prix Night Power. Startujące samochody dystans ten pokonywały w 10 – 11 sekund. Towarzyszyły temu ryk silników, pisk i swąd "palonych opon"...

Samochody nim z piskiem opon wyjechały na trasę wyścigu można było podziwiać w parku maszyn zorganizowanym na terenie pobliskiej bazy MPK. Auta były rożnych marek i w różnym wieku, ale łączyło jej to że wszystkie wyprodukowano by jeździły bardzo szybko. Dla ich  właścicieli to jednak było za mało i w zdecydowanej większości przypadków decydowali się na podkręcanie silników. Samochody ścigały się podzielone na  siedem klas: turbo FWD, mini, klasa diesel i diesel plus, klasa street plus, klasa street, turbo RWD/ AWD i klasa open. W międzyczasie organizatorzy pokazywali co potrafią dwa chyba „najbardziej podkręcone” samochody w Europie, mające po kilkaset koni pod maskami, corvette VTG oraz chevrolet camaro. Swoimi umiejętnościami kaskaderskiej jazdy popisywali się także motocykliści w tym 7-letni chłopiec.  
Jak podkreślali organizatorzy celem imprezy, poza wyłonieniem najszybszych samochodów w kraju, była edukacja w zakresie promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego. I generalnie impreza przebiegała bezpiecznie, mimo że organizatorzy wyścigów w Łomży nie rozstawili wzdłuż toru betonowych barierek ochronnych jakie były rozstawione podczas wyścigów w Płocku. Niemniej jak informują użytkownicy forum już po zakończeniu imprezy wyjeżdżający z parku maszyn nieoświetlony samochód wjechał w grupę przechodzących widzów. Większość zdążyła odskoczyć, ale jedna dziewczyna została potrącona. Według relacji świadków dziewczyna po oględzinach przez obecnych na miejscu lekarzy pogotowia została wypuszczona do domu.

Fot. Piotr Barbachowski

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę