Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czekają nas podwyżki...

Minister finansów opublikował obwieszczenie w sprawie maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych w 2013 r. Wszystkie pójdą w górę o ponad 4%. Teraz urzędy miejskie muszą dostosować swoje wyliczenia podatków, ale podwyżki także w Łomży nie da się uniknąć. Rząd twardo trzyma się zasady że jeśli samorządy uchwalają niższe niż maksymalne stawki otrzymują odpowiednio niższe subwencje...

Przykładowo danina od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej maksymalnie wyniesie 22,82 zł za 1 mkw. powierzchni użytkowej. W tym roku maksymalnie samorządy mogły brać 21,94 zł, a w Łomży  podatek ten od kilku lat utrzymywany jest na poziomie 95% maksymalnej stawki. Mniej więcej na tym poziomie kształtuje się najpopularniejszy podatek  od 1 mkw. powierzchni mieszkań i domów. Tyle tylko, że w tym roku maksymalnie mógł on wynieść 0,7 zł, a w przyszłym 0,73zł. 
Wyższe stawki dotyczą także podatków od samochodów ciężarowych i opłat od trzymanych w domach psów. Minister finansów określił maksymalną opłatę z tytułu posiadania psa na 119,93 zł.

Warto dodać, że już wiadomo iż mieszkańcy Łomży w przyszłym roku odczują letnie podwyżki cen energii cieplnej z miejskiej ciepłowni, które wyniosły 10%. Mieszkających w blokach największych spółdzielni mieszkaniowych ŁSM i Perspektywa czekają też podwyżki czynszów choćby w związku ze znacznie wyższymi wyliczonymi przez miasto opłatami za użytkowanie wieczyste gruntów. Opłaty te w przyszłym roku miałyby wzrosnąć o 100%, a w ciągu trzech lat nawet o ok. 350%.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę