Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Dołożymy do komercyjnej imprezy

Zadłużona miejska firma za darmo udostępni plac. Na co najmniej 10 godziny całkowicie z ruchu wyłączona będzie cała „stara” Spokojna i miasto nie weźmie za to nawet złotówki. Na scenie za darmo występować będą zespoły działające w MDK-DŚT, a miasto jeszcze zapłaci za prąd i dorzuci 6000 złotych w gotówce. Pieniądze trafią do prywatnej firmy, która na Spokojnej ma zorganizować wyścigi samochodów. Impreza ma rozpocząć się w sobotę o godz. 16:00, a zakończyć o północy. Ryk silników samochodów mieszkańcom tej ulicy ma zrekompensować to że jako jedyni wejściówki będą mieli za darmo. Jeśli ktokolwiek inny będzie chciał zobaczyć co tam będzie się działo musi kupić bilet.

Chodzi o zaplanowane na najbliższą sobotę „legalne, nocne, uliczne wyścigi na 1/8 mili”. Samochody mają się ścigać na ulicy Spokojnej, a na imprezę wykorzystywana będzie także znajdująca się w sąsiedztwie baza MPK. Miejskiego zakładu, którego dług z roku na rok jest coraz większy i niedawno prezydent ogłaszał, że jedynym ratunkiem jaki widzi to przekształcenie go w spółkę.
- Za wynajęcie placu na terenie MPK i zamknięcie ulicy Spokojnej nie będą pobrane opłaty, gdyż Miasto Łomża jest współorganizatorem tej imprezy – podaje Łukasz Czech z ratusza. 
Ratusz przekonuje, że takie legalne ściganie się samochodami „służy poprawie bezpieczeństwa na drogach” i „organizowana jest w ramach światowego programu poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłoszonego przez ONZ”.  Poza wyścigami, które będą rozgrywane na ulicy Spokojnej, mają być i inne atrakcje zorganizowane na terenie bazy MPK oraz występy kilku łomżyńskich grup ćwiczących w Miejskim Domu Kultury. 
- Zespoły działające w MDK-DŚT wystąpią bezpłatnie. Będą to: Studio Wokalne eMDeK, C.T. Group, Studio Tańca BK Step - wylicza. 
Okazuje się, że to nie jedyne wsparcie jakie prywatna firma z Olsztyna otrzymała z ratusza. Jest reklama na stronie miasta, e-mailing i m.in. plakaty imprezy w miejskich autobusach.
- Jej organizację władze miasta dofinansowały kwotą około 6 tys. zł. Miasto poniesie również koszty za energię elektryczną w dniu imprezy – podaje Łukasz Czech, przyznając, że wejściówki na to wielkie „miejskie” wydarzenie będą płatne – 10 zł od osoby. Zwolnione z opłaty za wstęp będą jedynie osoby zameldowane przy Spokojnej. 
W związku z wyścigami z ruchu całkowicie wyłączona będzie ulica Spokojna na odcinku od ronda na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego do ul. Wojska Polskiego, nastąpi w godzinach 15:00 – 01:00. 
- W tych też godzinach, oprócz startu zawodników, możliwy będzie ruch tylko pojazdów służb takich jak: policja, pogotowie lub straż pożarna na wezwanie mieszkańców – podaje ratusz. 
Jedyną rzeczą jaką miasto nie chce się podzielić z prywatna firma to odpowiedzialność za bezpieczeństwo. 
- Zgodnie z zawartym 2 kwietnia br. porozumieniem, za bezpieczeństwo widzów i uczestników wyścigów odpowiada główny organizator, czyli Racing Logistics sp z o.o. Do zabezpieczenia imprezy organizator wynajmuje profesjonalną firmę ochroniarską – odpowiada na nasze pytania Czech. 
Zapewnia też, że Straż Miejska nie jest oddelegowana do „pilnowania” imprezy, ale jednocześnie podaje: „niewykluczone jednak, że w porozumieniu z Wydziałem Ruchu Drogowego będzie wspierać działania podejmowane przez Policję”.

Policja już przyznaje, że w najbliższą sobotę "na pewno będzie znacznie więcej mundurowych niż w zwykły wieczór, ok. 20 dodatkowych funkcjonariuszy".

 

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę