Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Na Dwornej w drugą stronę

Główne zdjęcie
Ul. Dworna, Łomża

Zapadła już decyzja od kiedy „odwrócony” zostanie jednokierunkowy ruch na fragmencie ulicy Dwornej od Sadowej do Sienkiewicza. Dotychczas można było tędy tylko zjechać „w dół”, a od przyszłego poniedziałku, 20 sierpnia, ruch będzie odbywał się jednokierunkowo „pod górkę”. To oznacza, że Dworną będzie można przejechać z Alei Legionów aż do ul. Giełczyńskiej.

Jak podaje Łukasz Czech z ratusza o tego typu zmianę organizacji ruchu wnosili przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie łomżyńskiej starówki. Od 20 sierpnia, na odcinku od zjazdu do sklepu Biedronka, znajdującego się powyżej ul. Sienkiewicza, do zjazdu na parking położony pomiędzy ulicami Farną i Giełczynską ruch będzie odbywał się jednokierunkowo z kierunkiem jazdy od Alei Legionów do ul. Giełczyńskiej. Dotychczas ruch na tym odcinku odbywał się w odwrotnym kierunku.

Więcej miejsc na parkingach
Ponadto w ramach zmiany organizacji ruchu – jak podaje Czech - władze miasta na obszarze zamkniętym ulicami: Al. Legionów, Polowa, Giełczyńska, Krzywe Koło, postanowiły wykonać poziome oznakowanie miejsc postojowych w celu zwiększenia efektywności ich wykorzystywania.
Jak podaje Czech w ten sposób nie tylko zrekompensowano miejsca parkingowe zlikwidowane na w związku z remontem Starego Rynku, ale udało się też dołożyć kolejnych piętnaście.
- Nowe miejsca postojowe zostały wygospodarowane na ulicach: Dwornej, Giełczyńskiej, Sadowej, Długiej i Krótkiej – podaje Czech zaznaczając, że na teraz na tym terenie znajduje się 458 miejsc postojowych, a połowa z nich w strefie płatnego parkowania.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę