Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Szansa na staż, a po nim stałą pracę...

Dodatkowe niemal 1,9 mln zł na zwalczanie bezrobocia otrzyma Urząd Pracy w Łomży. Dając pieniądze urzędowi Ministerstwo Pracy postawiło wyjątkowo ostre obwarowania. Przynajmniej co druga osoba, która dostanie wsparcie, musi znaleźć stałe zatrudnienie. Jeśli wyniki będą gorsze, urząd w przyszłym roku zostanie ukarany niższą dotacją. - Będziemy wybierać pracodawców, którzy pozwolą nam te kryteria wypełnić – mówi Hanna Huszcza z PUP Łomża.

Pieniądze pochodzą z podzielonych wczoraj przez Ministerstwo Pracy „odmrożonych” środków z Funduszu Pracy. Zostaną przeznaczone na pomoc bezrobotnym absolwentom, osobom po 50. roku życia oraz osobom w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Z podzielonej pomiędzy województwa kwoty 450 mln zł do podlaskiego trafi  15 mln 782,4 tys. zł. W ramach tych środków mają być staże, prace interwencyjne, roboty publiczne, szkolenia w tym pokryte koszty studiów podyplomowych, ale także dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej i refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. 
- Powiatowy Urząd Pracy w Łomży w pierwszym podziale z tych środków dostał 1 mln 436 tys 900 zł i tu efektywność musi wynieść 50%, a następnego dnia jeszcze dodatkowe 461 tys 800 zł, ale w tym wypadku efektywność, czyli znalezienie stałej pracy przez bezrobotnego który otrzyma wsparcie, ma sięgnąć 66% - mówi Hanna Huszcza. - Będziemy wybierać pracodawców, którzy pozwolą nam te kryteria wypełnić – dodaje zaznaczając, że dotychczas takiej efektywności nie wymagano i większość osób kierowanych na przykład na straże w samorządach po ich zakończeniu nie znajdowało stałego zatrudnienia.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę