Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Tylko miasto ma wizję... hotelu nad Narwią

Główne zdjęcie
Budowane bulwary nad Narwią, a tuż nad nimi pusta działka na której nikt nie chce zbudować hotelu

Na ogłoszone kilka razy przetargi nikt się nie zgłaszał więc urzędnicy z ratusza ogłosili, że będą rokowania. Niestety efekt jest taki sam. Nikt chętny nie zgłosił się do podjęcia z miastem pertraktacji odnośnie możliwości przejęcia działki przy ul. Rybaki by zrealizować na niej, widziany już oczyma wyobraźni miejskich urzędników, hotel z centrum SPA. Potencjalnego inwestora nie skusiło ani to, że działka jest tuż nad bulwarami, których budowa ma skończyć się jeszcze w tym roku, ani obniżenie o 1/4 ceny wywoławczej.

Wizję budowy hotelu z centrum SPA na działce przy ulicy Rybaki 19 miały jeszcze poprzednie władze miasta. Pierwszy przetarg na oddanie jej w użytkowanie wieczyste odbył się jeszcze w 2010 roku. Później były kolejne przetargi - w sumie cztery - choć międzyczasie zmienił się władze samorządowe miasta. Prezydent Mieczysław Czerniawski w poszukiwaniu inwestorów, którzy mogliby wbudować tu hotel udał się nawet do Chin. Ostatnio znacząco obniżono cenę tej nieruchomości z niemal 2,1 mln zł na 1,56 mln zł netto. Wszystko nadaremno. Żaden z ogłaszanych przetargów nie doszedł do skutku, bo nikt nie wpłacił wadium aby do niego przystąpić. Do planowanych na jutro rokowań też nie będzie, bo – jak podaje Łukasz Czech z ratusza – nikt chętny do ratusza w tej sprawie się nie zgłosił. 

Tymczasem budowa bulwarów nad Narwią, po wstrzymaniu prac w związku z kilkumiesięcznym okresem lęgowym ptaków, została wznowiona. Ratusz szacuje się, że dotychczas wykonano prawie 65% tej inwestycji. Zakończenie wartego 15,9 mln zł „pierwszego etapu” planowane jest w listopadzie tego roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę