Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Którędy przez Narew?

W dalszym ciągu nie wiadomo którędy przez dolinę Narwi zostanie poprowadzona nowa, dwutorowa napowietrzna linia wysokiego napięcia 400 kV Ełk – Łomża. Linia ma powstać do połowy 2015 roku. To nią docelowo w 2020 roku ma popłynąć prąd z nowej elektrowni atomowej na Litwie do planowanej stacji energetycznej w Łomży, gdzie powinien zostać on wpuszczony polski system energetyczny. Na razie rozważane są dwa warianty przejścia linii przez Narew. Oba zakładają, że przebiegnie ona po wschodniej stronie miasta.

W jednym wariancie linia ma przeciąć dolinę Narwi pomiędzy Drozdowem a Niewodowem na północnym brzegu i „wyjść” w okolicach Zosina na południowym brzegu. W drugim wariancie ma biec od wsi Rakowo Boginie po „piątnickiej” stronie i „wyjść” za Rybnem.  W obu przypadkach planowana szerokość pasa technologicznego linii wynosi 70 metrów - po 35 m w obydwie strony od osi linii.

Linia prowadzi do nowej stacji elektroenergetycznej 400 kV Łomża, którą na zlecenie PSE „Operator” do 30 września 2014 roku ma wybudować katowicka Elektrobudowa. Wartość netto tylko tej umowy wynosi 48,1 mln zł.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę