Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

CBA chce odwołania dyrektora pogotowia

Główne zdjęcie
fot. CBA

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Łomży może stracić stanowisko. Chce tego Centralne Buro Antykorupcyjne, które wniosek w tej sprawie wysłało do Marszałka Województwa Podlaskiego. Jak podaje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Łomży prowadził jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dochód. Tym samym naruszył zakaz z art. 4 pkt 6 ustawy antykorupcyjnej.

Jak podaje Dobrzyński agenci CBA sprawdzali przestrzeganie w latach 2007-2011 przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, tzw. ustawy antykorupcyjnej. 
- Dyrektor łomżyńskiego pogotowia jednocześnie prowadził prywatną praktykę lekarską, co jest ustawowo zakazane – mówi rzecznik CBA. 
Wniosek od odwołanie dyrektora został wysłany do marszałka, który jak zauważa rzecznik CBA nie ma wyboru.
- W takich przypadkach ustawa obliguje do odwołanie dyrektora – mówi Jacek Dobrzyński.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę