Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Przecena była zbyt mała?

Zejście z ceny od 15 do nawet 25% nie sprawiło, że mieszkańcy Łomży rzucili się na sprzedawane przez miasto działki budowlane. Z 20. wystawianych na sprzedaż działek w obrębie ulic: Browarnej, Podleśnej i Piaski dziś nabywców znalazły tylko cztery. Za każdym razem obywało się bez zbędnego podbijania ceny.

Od ubiegłego roku miasto intensywnie usiłuje sprzedać działki budowlane by w ten sposób choć trochę zmniejszyć dziurę w budżecie. Zainteresowanie miejskimi działkami jest jednak znacznie mniejsze niż oczekiwały władze. W ubiegłym roku, w dwóch przetargach udało się znaleźć nabywców na kilka działek. Teraz działki przeceniono i to znacznie. Cena metra kwadratowego została obniżona z niemal 210zł do niespełna 180zł (brutto), ale jak się okazuje i to nie za bardzo pomogło. Podczas dzisiejszej licytacji w ratuszu zjawiło się tylko czterech potencjalnych chętnych i każdy z nich chciał kupić tylko jedną działkę, a że każda z nich była inna to i obeszło się bez podbijania ceny.   Działki, które dziś znalazły nowych właścicieli miały od niespełna 490 do 750 m2. Do ceny wywoławczej oferenci dorzucali tylko wymagane najniższe postąpienie co sprawiało, że cena metra kwadratowego miejskiej działki pozostawała na poziomie ok. 180zł brutto.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę