Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Na Senatorskiej „głucha cisza”

Główne zdjęcie
Rozkopana ul. Senatorska w Łomży

Na (nie)remontowanym fragmencie ulicy Senatorskiej w Łomży dziś znowu nie pojawili się żadni robotnicy. Remont 250-metrowego fragmentu ulicy, który zaczął się w kwietniu i miał zakończyć się w połowie lipca, przeciągnie się, ale dziś chyba nikt nie wie o ile. Jak poinformowała Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Łomży, dziś prezydent podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą i „podjął działania w celu jak najszybszego wyłonienia nowego wykonawcy, który dokończy realizację zadania”.

Jak informowaliśmy w piątek, tydzień wcześniej pracownicy wykonujący remont fragmentu ulicy   spakowali sprzęt i odjechali. Ratusz  potwierdził, że wyłoniony w miejskim przetargu wykonawca - Zakład Budowlano-Drogowy „SJ” Szymański-Jarząbek s.j. - 28 czerwca opuścił plac budowy. Jak zapewniała Sobocińska już następnego dnia został wezwany do pilnego wznowienia robót. Dziś minęło 10 dni od tego wezwania.
- W związku z opuszczeniem budowy przez wykonawcę ul. Senatorskiej i upłynięciem 10-dniowego terminu umownego, w którym wykonawca powinien wznowić roboty, Prezydent Łomży podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z Zakładem Budowlano-Drogowym „SJ” Szymański-Jarząbek s.j. i podjął działania w celu jak najszybszego wyłonienia nowego wykonawcy, który dokończy realizację zadania – poinformowała Sobocińska. - Na jutro (10 lipca) planowana jest inwentaryzacja wykonanych robót, następnie MPGKiM zabezpieczy teren budowy. Kolejnym etapem będzie wybór wykonawcy, którego miasto dokona zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych. 
Ile potrwa procedura wyłonienia nowego wykonawcy nie wiadomo. Na razie także nie wiadomo ile czasu będzie potrzebował na dokończenie prac po poprzedniku. W piątek Sobocińska podawała, że według wstępnej oceny dotychczas zostało wykonane ok. 67% kanalizacji deszczowej, ok. 60 % korytowania, drenaż i rozpoczęcie prac związanych z ustawianiem krawężnika. 
Dodajmy tylko, że zgodnie z obietnicami do połowy lipca miano przebudować znajdujące się tu sieci wodociągowe i zbudować nową kanalizację deszczową, wylać nową nawierzchnię drogi, zbudować nowe chodniki i zjazdy na posesje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę