Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

„Program remontów ulic” w Łomży przyjęty

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Po półgodzinnej dyskusji 20 z 23 łomżyńskich radnych zaaprobowało, bez żadnych zmian, przygotowany w ratuszu „Program remontów ulic na lata 2013-2017”. Do remontu w nadchodzącej czterolatce zakwalifikowano niecałe 17 km dróg i prawie 24 km chodników. Za rok miasto ma wyremontować 413 metrów ul. Śniadeckiego i 1300 Przykoszarowej, zaś rok później ulice: Kopernika, Kaktusową, Studencką i Krzywe Koło.

Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - chodniki
Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - chodniki
Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - ulice
Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - ulice

- Na remonty ulic z programu na lata 2013 – 2017 potrzeba 40 mln zł, a w budżecie na rok mamy na to zwykle około 4 mln zł – przypominał radny Janusz Nowakowski o złym stanie technicznym wielu więcej ciągów komunikacyjnych w mieście. - To oznacza, że remonty mogą potrwać nawet 10 lat i w tym czasie będzie przybywać kolejnych ulic i chodników do naprawy. Musimy być konsekwentni, żeby nie poszło w eter, że zostaną rozwiązane wszystkie problemy.
Radny Jan Bajno zaapelował do prezesów spółdzielni mieszkaniowych Perspektywa i ŁSM, aby chcieli współuczestniczyć w kosztach remontów ciągów na swoim terenie.
Niestety, ta orientacyjna kwota 40 mln zł na remonty ulic nie obejmuje wszystkich, które domagają się naprawy. 
- Nie ma na liście dróg krajowych: ulicy Wojska Polskiego, alei Sikorskiego, Szosy Zambrowskiej, placu Kościuszki i Zjazdu, bo ich realizacja wymaga pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych – uściśla Łukasz Czech z biura prasowego, zastrzegając, że odcinki tych ulic będą remontowane przez inwestorów budujących galerie handlowe w Łomży lub przez samorząd, który pozyskał na ten cel dofinansowanie z środków unijnych w ramach RPO WP 2007-2013. 
W Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego podczas tworzenia harmonogramu remontu ulic brano pod uwagę osiem kryteriów, m.in.: znaczenie ulicy dla rozwoju miasta, jej położenie i funkcję, przygotowanie zadania do realizacji czy stan techniczny. W pierwszej kolejności będą remontowane ulice, które uzyskały najwięcej punktów. 
„Program remontów ulic” jest drugim ze „strategicznych” programów, dotyczących łomżyńskich ulic. Miasto ma już przyjęty przez radnych „Programem budowy ulic na lata 2012 – 2016”.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę