Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Hiszpanie zbudują obwodnicę Szczuczyna

Główne zdjęcie
Obwodnica Szczuczyna

Hiszpańska firma FCC Construccion S.A. wygrała ogłoszony przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przetarg na budowę obwodnicy Szczuczyna. Jej oferta była najtańsza z 15 złożonych i spełniała wszystkie wymogi – poinformował Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA. Hiszpanie swoje prace przy budowie ośmiokilometrowej obwodnicy Szczuczyna wycenili na niespełna 125 mln zł.

Obwodnica Szczuczyna, to druga po Stawiskach (przetarg na budowę tej obwodnicy wygrał polski Budimeks) tzw. „mała obwodnica” w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61 (Via Baltica), która ma biec od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę Szczuczyn, Ełk, Suwałki aż do granicy z Litwą. Obie obwodnice mają pewne cechy wspólne – omijają miasta od strony zachodniej i północno-zachodniej, obie są zaplanowane na obciążenie - 115 kN/oś, obie będą budowane na razie jako jednojezdniowe choć na każdej z nich ma powstać po jednym bezkolizyjnym węźle, do którego dojazdy (wzdłuż S 61) od razu zostaną zbudowane jako dwujezdniowe. W przypadku obwodnica Szczuczyna będzie to węzeł Szczuczyn - Pisz. Oprócz drogi głównej zbudowane zostaną także drogi autobusowe i dojazdowe, skrzyżowania, chodniki. W ramach budowy obwodnicy zbudowany także zostanie most nad rzeką Wissą oraz przepusty ekologiczne dla zwierząt. Obwodnica powinna być gotowa w ciągu 15 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę