Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Miliony na rozbudowę zakładów Mlekpolu

Na modernizację zakładów m.in. w Kolnie, Grajewie i Zambrowie, Kolnie Mlekpol wyda w tym roku niemal 72 mln zł. Edmund Borawski, prezes Mlekpolu zapowiedział to podczas dorocznego zebrania przedstawicieli spółdzielni. Spółdzielnia Mlekpol liczy 13 834 członków - z czego 530 nowych członków przyjęto w 2011 roku.

W 2011 roku Spółdzielnia Mlekpol zanotowała przychód w wysokości 2 mld 680 mln zł. 65% tej kwoty trafiło do rolników jako zapłata za surowiec. W 2011 roku skupiła 1 mld 286 mln litrów mleka. To o 3,5 proc. więcej w porównaniu z rokiem 2010. Średnio za litr mleka spółdzielnia z Grajewa płaciła po 1,43 zł, ale w tym roku cena skupu spada ze względu na trudną sytuację na rynku mleka. 

Zdaniem prezesa Mlekpolu potrzebna jest konsolidacja przetwórstwa mleka na Podlasiu. Według niego ideałem byłoby powołanie tam jednej dużej spółdzielni. Oznaczałoby to m.in. połączenie z Mlekovitą, jedną z największych firm mleczarskich w Polsce. Łączne przychody – tylko Mlekpolu i Mlekovity – sięgałyby rocznie 6 mld zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę