Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Zarzuty w związku z utonięciem na basenie

Główne zdjęcie
Basen, fot. archiwum

Cztery osoby usłyszany prokuratorskie zarzuty w związku z wypadkiem młodej łomżanki, przed ponad dwoma laty, na miejskim basenie przy ul. Niemcewicza. 17-letniej dziewczyna topiła się, a nikt tego nie zauważył. Jej ciało dostrzeżono po pewnym czasie na dnie basenu. Ratownicy wydobyli je z wody, rozpoczęli reanimację i wezwali pogotowie ratunkowe. Życie dziewczyny udało się uratować, ale efektem dłuższego niedotlenienia mózgu jest poważna niepełnosprawność, W związku z wypadkiem śledczy zarzuty postawili dwóm ratownikom, kierownikowi basenu i lekarzowi pogotowia.

Śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 9 kwietnia 2010 roku na basenie przy ul. Niemcewicza początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa, ale później przejęła je Prokuratura Okręgowa w Łomży i to prokuratorzy z tej prokuratury przedstawiają zarzuty wskazali osoby podejrzane w związku z wypadkiem młodej łomżanki.
Ratownikom i lekarzowi pogotowia prokuratorzy zarzucają nienależyte wykonywanie obowiązków za co grozi do 3 lat więzienia, bo według śledczych ich wina była nieumyślna. Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą kierownikowi basenu – do 5 lat więzienia, bo w ocenie prokuratury jego zaniedbania były świadome. Śledczy zarzucają mu m.in.  nieprawidłowo zorganizowaną pracę ratowników, brak monitoringu umożliwiającego obserwację całej niecki basenowej, czy brak na wyposażeniu pływalni defibrylatora.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę