Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Zarzuty w związku z utonięciem na basenie

Główne zdjęcie
Basen, fot. archiwum

Cztery osoby usłyszany prokuratorskie zarzuty w związku z wypadkiem młodej łomżanki, przed ponad dwoma laty, na miejskim basenie przy ul. Niemcewicza. 17-letniej dziewczyna topiła się, a nikt tego nie zauważył. Jej ciało dostrzeżono po pewnym czasie na dnie basenu. Ratownicy wydobyli je z wody, rozpoczęli reanimację i wezwali pogotowie ratunkowe. Życie dziewczyny udało się uratować, ale efektem dłuższego niedotlenienia mózgu jest poważna niepełnosprawność, W związku z wypadkiem śledczy zarzuty postawili dwóm ratownikom, kierownikowi basenu i lekarzowi pogotowia.

Śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 9 kwietnia 2010 roku na basenie przy ul. Niemcewicza początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa, ale później przejęła je Prokuratura Okręgowa w Łomży i to prokuratorzy z tej prokuratury przedstawiają zarzuty wskazali osoby podejrzane w związku z wypadkiem młodej łomżanki.
Ratownikom i lekarzowi pogotowia prokuratorzy zarzucają nienależyte wykonywanie obowiązków za co grozi do 3 lat więzienia, bo według śledczych ich wina była nieumyślna. Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą kierownikowi basenu – do 5 lat więzienia, bo w ocenie prokuratury jego zaniedbania były świadome. Śledczy zarzucają mu m.in.  nieprawidłowo zorganizowaną pracę ratowników, brak monitoringu umożliwiającego obserwację całej niecki basenowej, czy brak na wyposażeniu pływalni defibrylatora.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę