Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Biskup zaprasza na pielgrzymkę

Główne zdjęcie
bp Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński

„Pielgrzymka, to głębokie doświadczenie religijne. Na pamięć przychodzą mi osobiste wspomnienia, gdy sam wędrowałem w pielgrzymce warszawskiej w latach 1977-78. Na pielgrzymce człowiek nabiera hartu ducha znosząc niedogodności, ponosząc trud wędrówki, pokonując własne słabości” - napisał bp Janusz Stepnowski w specjalnym liście pasterskim do diecezjan przed tegoroczną Pieszą Pielgrzymką z Łomży na Jasną Górę. Biskup, który do udziału w „rekolekcjach w drodze” zaprasza „wszystkich, komu pozwala zdrowie i czas” podkreśla, że takie doświadczenie potrzebne jest szczególnie młodemu pokoleniu, „by wkraczając w dorosłe życie potrafiło dojrzale reagować na pierwsze niepowodzenia, trudności, by na własne życie patrzyło z wiarą, jak Abraham – Ojciec Narodu Wybranego.”

„Drodzy Diecezjanie! Świat, w którym żyjemy, wstrząsają kryzysy, a wśród nich najniebezpieczniejszy – zagubienie sensu życia. Wielu współczesnych szuka sensu życia w niepohamowanej konsumpcji, w alkoholu, narkotykach lub w erotyce. Dla wielu najważniejszym celem jest posiadać wiele. W takich okolicznościach młody człowiek stawia zasadnicze pytanie: jak powinienem przeżyć swoje? Na jakim fundamencie je budować, by nie zmarnować życia? Czas pielgrzymki będzie dobrą okazją do refleksji na postawione pytania” – zachęca do udziału w pielgrzymce biskup Janusz Stepnowski.

Piesza Pielgrzymka z Łomży na Jasna Górę wyruszy już 28. raz, tradycyjnie 1 sierpnia. W tym roku łomżyńscy pątnicy wędrować będą pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Na tegorocznej pielgrzymce każdego dnia liderzy ruchów i stowarzyszeń kościelnych działających w diecezji mają prezentować swoje wspólnoty i zapraszać pielgrzymów do zaangażowania się w nie.
W liście, który ma być czytany we wszystkich kościołach diecezji w najbliższą niedzielę biskup Stepnowski zachęcając do „wzięcia udziału w pielgrzymce lub innych formach wypoczynku organizowanych przez duszpasterzy” przytacza także m.in. słowa bł. ks. Jerzy Popiełuszki, który mawiał: „Życie jest jedno, nie można go zmarnować”. 
- Umiejcie zrezygnować z dotychczasowej formy rozrywki. Miejcie odwagę wyboru tego, co wartościowe, co może uformować w Was pięknych i szlachetnych ludzi. Chrystus czeka na Was w swoim Kościele – zwraca się na zakończenie listu Biskup Łomżyński podpisując się pod nim „Wasz Biskup Janusz”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę