Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lekarze z Olsztyna rekonstruują twarz młodej łomżanki

19-letnia Natalia z Łomży dziś ma zacząć „nowe, lepsze życie”. W olsztyńskim szpitalu trwa właśnie nowatorska operacja wszczepienia jej implantów żuchwy oraz rekonstrukcji twarzy. Lekarze szacują, że operacja, która zaczęła się o 8.00 rano potrwa 10 godzin.

Jak podało Polskie Radio młoda łomżanka cierpi na tzw. ankylozę obustronną stawów żuchwowo-skroniowych. Jako niemowlę Natalia chorowała na sepsę, która zahamowała wykształcenie się stawów na styku żuchwy i skroni. W efekcie dziewczyna otwiera buzię jedynie na pół centymetra, dodatkowo ma asymetryczną twarz. 
Natalia od pewnego czasu szukała lekarza, który podjąłby się rekonstrukcji jej twarzy, jednak jak mówi, ciągle jej odmawiano, bo operacja jest trudna. Dopiero lekarze z Olsztyna, podjęli się przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu. Przygotowania do operacji twarzy 19-letniej łomżanki trwały pół roku. Lekarze wykonali m.in. specjalistyczny model szczęk, na podstawie którego operację zaplanowano krok po kroku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę