Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Tydzień bez ciepłej wody na „Dni Łomży”

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Dni Łomży, czyli trwający przez cały czerwiec cykl imprez z okazji świętowania kolejnej blisko już sześćsetletniej rocznicy nadania praw miejskich Łomży, dadzą się zapamiętać mieszkańcom. I to nie tylko ze względu na zaplanowane imprezy, ale także dzięki temu, że w kulminacyjnym momencie, na tydzień zostanie wyłączona miejska ciepłownia, a chcący w tym czasie skorzystać z kąpieli będą mogli wziąć tylko zimny prysznic. Sęk w tym, że wówczas w mieście ma być wielu gości z całego świata...

Jak podaje Ryszard Fiedorowicz z-ca prezesa MPEC Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży okres letni to dla tej firmy przygotowanie do kolejnego sezonu grzewczego.
- Jest to okres w którym dokonujemy nowych przyłączeń do sieci, przebudowę sieci, jej modernizację, a także wszelkiego rodzaju naprawy i remonty. Z tego rodzaju robotami wiążą się utrudnienia dla mieszkańców w postaci okresowych wyłączeń pewnych odcinków sieci, a nawet całkowite przerwanie dostawy cieplej wody – napisał w wysłanym do nas liście Fiedorowicz.
I taka sytuacja, czyli całkowite wyłącznie dostaw ciepłej wody przytrafić się ma nam w tym roku   od poniedziałku do piątku (11 - 15) czerwca 2012 roku.
- Zobligowani przepisami budowlanymi musimy dokonać przeglądu okresowego komina, a to z kolei powoduje wstrzymanie pracy Ciepłowni Miejskiej i pozbawienie mieszkańców Łomży korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej  z możliwości  otrzymania ciepłej wody użytkowej – podaje.

W tym samym czasie Łomża będzie już w połowie, a właściwie w najważniejszym momencie „Dni Łomży”. Od 13 do 16 czerwca w mieście planowany jest XXV Międzynarodowy Festiwal Teatralny  Walizka, na który przyjadą  także goście (co jest tradycją, a dla niewtajemniczonych może sugerować nazwa) ze świata.

Dni Łomży organizuje, a może właściwiej byłoby napisać koordynuje, Urząd Miejski, który również „nadzoruje” miejską ciepłownię i „dba” o dobry wizerunek Łomży w Polsce i na całym świecie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę