Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Hałdy „Venedy” zostaną ogrodzone

Od wielu miesięcy na placu obok boisk Orlik przy ulicy Katyńskiej leżą ogromne hałdy ziemi i gruzu. Często na ich szczytach widać bawiące się dzieci. Dopiero teraz teren ten ma być ogrodzony. Po naszych monitach dziś prezydent Mieczysław Czerniawski ustalił to z przedstawicielami firmy Instal, która w pobliżu buduje Galerię Veneda i usypała hałdy. Ponieważ zajęcie terenu przy Orliku przez tę firmę przedłuża się, prezydent zaproponował jej przedstawicielom, aby ponieśli koszty związane z uruchomieniem odkrytego basenu, który latem tu był rozstawiany, w nowym miejscu. W tym roku prawdopodobnie zostanie on rozstawiony na terenach sportowo – rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja.

- Miejsce, w którym w ostatnich dwóch latach znajdowała się letnia „minipływalnia”, zajęte jest obecnie przez hałdy piachu i gruz wywieziony z placu budowy Galerii Veneda. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zdecydował że ze względu na prowadzone prace budowlane oraz remonty dróg w pobliżu dotychczasowej lokalizacji odkrytego basenu, w tym roku będzie on ustawiony w innym miejscu. Odkryty basen miałby stanąć jeszcze przed wakacjami przy ul. Konstytucji 3-go Maja na boisku do siatkówki plażowej pomiędzy boiskiem wielofunkcyjnym i fontanną - podaje Łukasz Czech z ratusza, dodając, że instytucją odpowiedzialną za jego funkcjonowanie będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
Ponieważ basenu w dotychczasowym miejscu przy Orliku na ul. Katyńskiej nie można ustawić ze względu na przedłużające się zajęcie terenu przez budującą galerię handlową firmę Instal, prezydent zaproponował jej przedstawicielom, aby ponieśli koszty związane z uruchomieniem basenu w nowym miejscu.
- Decyzję w tej sprawie firma ma podjąć do połowy przyszłego tygodnia – podaje Łukasz Czech.

Podczas dzisiejszego spotkania – jak podaje Czech - prezydent zwrócił również uwagę na właściwe zabezpieczenie miejsca składowania hałd piachu i gruzu. Do czasu uprzątnięcia terenu, oprócz dotychczasowego jego monitoringu przez ochronę, ma on zostać również odpowiednio odgrodzony przed dostępem nieupoważnionych osób.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę