Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Powiew historii i polityki” nie zmiótł Borysewicza

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz (fot. archiwum)

Maciej Borysewicz, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w dalszym ciągu będzie przewodniczącym Rady Miasta Łomża. Dziś przepadł złożonych przez radnych Prawa Sprawiedliwości wniosek o odwołanie go z tej funkcji. Za odwołaniem Borysewicza opowiedziało się 10 radnych, przeciwko temu głosowało 13. W trakcie poprzedzającej głosowanie dyskusji radna Bogumiła Olbryś z PiS zwracając się do Borysewicza mówiła: „do ciebie nic nie mamy, ale są powiewy historii i polityki”.

W uzasadnieniu wniosku o odwołanie Macieja Borysewicza z funkcji przewodniczącego, podpisanego przez siedmioro radnych PiS, zarzucono mu „niewłaściwie wypełnia funkcję przewodniczącego”. Zdaniem radnych tego ugrupowania Borysewicz „zaniedbał kreowanie właściwego wizerunku Rady - nie spełnia wymagań Rady w zakresie akcentowania jej autonomiczności” i „zdegradował pozycję przewodniczącego Rady do roli „asystenta", przez co i całej Rady”.

W trakcie głosowania nad wnioskiem o odwołanie Borysewicza z sali narad wyszli prezydent Mieczysław Czerniawski, jego zastępcy i naczelnicy wydziałów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę