Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

W imię wolności mediów i dla dobra Polaków i Rzeczpospolitej...

Około dwóch tysięcy osób w niedzielne przedpołudnie demonstrowało w Łomży. To zwolennicy Telewizji Trwam. Domagali się przyznania telewizji miejsca na multipleksie cyfrowym. Uczestnicy przeszli z Katedry pod ołtarz papieski przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Marsz w obronie wolnych mediów i Telewizji Trwam zorganizował poseł Lech Kołakowski z Prawa i Sprawiedliwości, który szedł na jego czele.

Marsz rozpoczął się po przedpołudniowej Mszy Świętej w Katedrze. Następnie jej uczestnicy sformułowali pochód. Odśpiewali hymn, po czym ruszyli ulicami miasta. Na czele demonstracji niesiono krzyż, później  szedł poseł Kołakowski wspólnie w działaczami PiS Wiesławem Grzymałą i Stanisławem Rykaczewskim z Zambrowa, a za nimi około dwóch tysięcy uczestników. Nieśli transparenty „Protest przeciw dyskryminacji telewizji trwam”, „Wolne media, wolna Polska, a także „wyTRWAMy i wygramy”, oraz biało-czerwone flagi. Uczestnicy marszu śpiewali pieśni religijne i skandowali hasła w obronie Telewizji Trwam. Po dojściu do ołtarza papieskiego poseł Lech Kołakowski, odczytał odezwę do prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- Żądam przyznania miejsca TV Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym – podkreślał poseł zapewniając, że walka o koncesję dla katolickiej telewizji jest prowadzona w imię obrony wolności mediów i dla dobra Polaków i Rzeczpospolitej. - Dziś przeszliśmy ulicami Łomży i za to wam dziękuję. Ale jeśli będzie trzeba, pójdziemy do Warszawy – mówił poseł.
Odezwa z Łomży jeszcze dziś ma zostać wysłana do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która decyduje o przyznawanych stacjom miejscach na multipleksie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Wiesław Grzymała i poseł Lech Antoni Kołakowski na czele marszu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Poseł Lech Antoni Kołakowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę