piątek, 18 października 2019 napisz DONOS@

Po audytach w MOSiR będą konkursy

Zorganizowanie konkursów na kierowników obiektów, zastępcę dyrektora i być może samego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiedział prezydent Mieczysław Czerniawski. Ta ostatnia kwestia ma się wyjaśnić w poniedziałek. Jak mówił prezydent oczekuje stanowiska dyrektora Zbigniewa Sasinowskiego, który ma trzy opcje: zostaje dalej na stanowisku, złoży rezygnację lub prezydent da mu wypowiedzenie z pracy. Czerniawski zapewnia, że z przeprowadzonych audytów nie wynika, że sprawą MOSiR-u powinna zająć się prokuratura, ale wynika, że trzeba zmienić regulamin placówki.

Prezydent Mieczysław Czerniawski
Prezydent Mieczysław Czerniawski

Jak argumentował prezydent Czerniawski stary regulamin nie przystaje do tego co dziś wykonuje MOSiR – doszła druga pływalnia, jest oddany stadion, nie uwzględnia też bulwarów, którymi po ich wybudowaniu do końca tego roku też ma zająć się ta placówka.
- Musi być doprecyzowana struktura i sprawne zarządzanie obiektami – mówił prezydent. - Musi być zmiana kierowania MOSiR. Dzisiaj jednoosobowe zarządzanie jest niewykonalne – dodawał wskazując, że już kilka miesięcy temu Rada Miasta na jego wniosek zgodziła się, aby w MOSiR był też zastępca dyrektora.
Kolejną zmianą jaką ma wprowadzić nowy regulamin to zwiększenie kompetencji kierowników poszczególnych obiektów i konieczność powoływania ich w drodze konkursu.
- Nie może być tak, że kierownika się zatrudnia bez konkursu. Muszą być konkursy na kierowników i pracowników merytorycznych – mówił prezydent zastrzegając, że i wcześniej na niektóre stanowiska były organizowane konkursy.
Prezydent nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytania dziennikarzy czy zostanie także zmieniony dyrektor MOSiR Zbigniew Sasinowski.  Mówił, że dziś rozmawiał z dyrektorem i ten poprosił go o czas do namysłu.
- Konkurs na pewno będzie na zastępcę dyrektora, pozostaje sprawa dyrektora i odpowiedź będzie w poniedziałek  - wyjaśniał dodając, że są trzy opcje: obecny dyrektor zostanie na stanowisku, złoży rezygnację lub prezydent da mu wypowiedzenie z pracy, z należną odprawą, bo jest zatrudniony na stałe i "takie wypowiedzenie trzeba będzie odpowiednio uzasadnić".
Jednocześnie prezydent mówił, że ostatnio „MOSiR bardzo się uaktywnił”. Zapewnił także, że z audytu, który – jak mówił zgodnie z prawem nie może zostać upubliczniony – nie wynika jakoby sprawą placówki miała zajmować się prokuratura.
Prezydent przekazał także że z planowanego na ten rok budżetu placówki w kwocie 7,4 mln zł do końca kwietnia wydano 2,8 mln zł. Na uwagę, że jeśli to tempo wydatków się utrzyma to MOSiR-owi na koniec roku zabraknie ok. 1 mln zł. prezydent odpowiedział, że skarbnik miasta ma się temu przyjrzeć i że prawdopodobnie były jakieś większe zakupy w pierwszym kwartale roku.

191007024330.png

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę