Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Po audytach w MOSiR będą konkursy

Główne zdjęcie
Prezydent Mieczysław Czerniawski

Zorganizowanie konkursów na kierowników obiektów, zastępcę dyrektora i być może samego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiedział prezydent Mieczysław Czerniawski. Ta ostatnia kwestia ma się wyjaśnić w poniedziałek. Jak mówił prezydent oczekuje stanowiska dyrektora Zbigniewa Sasinowskiego, który ma trzy opcje: zostaje dalej na stanowisku, złoży rezygnację lub prezydent da mu wypowiedzenie z pracy. Czerniawski zapewnia, że z przeprowadzonych audytów nie wynika, że sprawą MOSiR-u powinna zająć się prokuratura, ale wynika, że trzeba zmienić regulamin placówki.

Jak argumentował prezydent Czerniawski stary regulamin nie przystaje do tego co dziś wykonuje MOSiR – doszła druga pływalnia, jest oddany stadion, nie uwzględnia też bulwarów, którymi po ich wybudowaniu do końca tego roku też ma zająć się ta placówka.
- Musi być doprecyzowana struktura i sprawne zarządzanie obiektami – mówił prezydent. - Musi być zmiana kierowania MOSiR. Dzisiaj jednoosobowe zarządzanie jest niewykonalne – dodawał wskazując, że już kilka miesięcy temu Rada Miasta na jego wniosek zgodziła się, aby w MOSiR był też zastępca dyrektora.
Kolejną zmianą jaką ma wprowadzić nowy regulamin to zwiększenie kompetencji kierowników poszczególnych obiektów i konieczność powoływania ich w drodze konkursu.
- Nie może być tak, że kierownika się zatrudnia bez konkursu. Muszą być konkursy na kierowników i pracowników merytorycznych – mówił prezydent zastrzegając, że i wcześniej na niektóre stanowiska były organizowane konkursy.
Prezydent nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytania dziennikarzy czy zostanie także zmieniony dyrektor MOSiR Zbigniew Sasinowski.  Mówił, że dziś rozmawiał z dyrektorem i ten poprosił go o czas do namysłu.
- Konkurs na pewno będzie na zastępcę dyrektora, pozostaje sprawa dyrektora i odpowiedź będzie w poniedziałek  - wyjaśniał dodając, że są trzy opcje: obecny dyrektor zostanie na stanowisku, złoży rezygnację lub prezydent da mu wypowiedzenie z pracy, z należną odprawą, bo jest zatrudniony na stałe i "takie wypowiedzenie trzeba będzie odpowiednio uzasadnić".
Jednocześnie prezydent mówił, że ostatnio „MOSiR bardzo się uaktywnił”. Zapewnił także, że z audytu, który – jak mówił zgodnie z prawem nie może zostać upubliczniony – nie wynika jakoby sprawą placówki miała zajmować się prokuratura.
Prezydent przekazał także że z planowanego na ten rok budżetu placówki w kwocie 7,4 mln zł do końca kwietnia wydano 2,8 mln zł. Na uwagę, że jeśli to tempo wydatków się utrzyma to MOSiR-owi na koniec roku zabraknie ok. 1 mln zł. prezydent odpowiedział, że skarbnik miasta ma się temu przyjrzeć i że prawdopodobnie były jakieś większe zakupy w pierwszym kwartale roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę