Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska Fabryki Mebli będzie zlikwidowana

- Mogę potwierdzić, że został złożony wniosek o zmianę sposobu postępowania procesu upadłościowego z opcji układu na opcję likwidacyjną – mówi sędzia Ewa Kłapeć-Kalinowska, która 6 kwietnia ogłosiła upadłość Łomżyńskiej Fabryki Mebli z możliwością zawarcia układu z wierzycielami, ponieważ jest to decyzja „korzystniejsza dla wierzycieli i ze społecznego punktu widzenia”: pozwoli utrzymać w całości znaną firmę i jej majątek oraz zachować 88 dotychczasowych miejsc pracy. Teraz trudno byłoby o optymizm sprzed miesiąca, gdyż posiedzenie sądu w sprawie likwidacji ŁFM ma odbyć się już w poniedziałek, 14. maja.

Sędzia Kłapeć-Kalinowska nie chciała przed wydaniem w poniedziałek orzeczenia komentować zaistniałej sytuacji, ale stwierdziła, że złożenie wniosku o likwidację ŁFM pod koniec kwietnia „trochę Sąd zaskoczyło, bo nastąpiło to w tak krótkim czasie...”. Sąd wysłucha prezesa zarządu, który zobowiązany został do osobistego stawiennictwa i rozpatrzy złożony przez niego wniosek, „jeżeli spółka dostarczy pełną dokumentację”. 
- Nie jestem upoważniona do odpowiedzi na jakiekolwiek pytania – poinformowała nas sekretarka w biurze ŁFM w Łomży. - Prezes Orcholski i dyrektor Jan Choiński są do końca tygodnia na urlopie.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę