Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Profesjonalna hodowla marihuany pod Łomżą

Główne zdjęcie
Podinspektor Robert Górecki

W ukrytej piwnicy pod budynkiem gospodarczym ukryta była profesjonalnie urządzona hodowla marihuany. Łomżyńscy policjanci szukali jej od dłuższego czasu. Przedwczoraj wkroczyli na posesję i z pomocą specjalnie wyszkolonego psa Ara odnaleźli zarówno torebki z suszem, duże rośliny jak i przygotowane już sadzonki. Policjanci szacują, że wartość ujawnionych narkotyków sięga 52 tys zł. Podinspektor Robert Górecki, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży twierdzi, że hodowla pracowała na zapotrzebowanie lokalnego rynku. Policjanci zatrzymali też 23-letniego właściciela hodowli.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalili, że 23-letni mężczyzna na terenie jednej z podłomżyńskich miejscowości najprawdopodobniej uprawia konopie. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy w środę zapukali do drzwi jego domu. Podczas przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie posesji należącej do mężczyzny policjanci wspomagani przez „Arę” – psa wyszkolonego do tropienia zapachów narkotykowych, odnaleźli dwanaście krzaków tej rośliny. 23-latek wyhodował je w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ukrytym pod podłogą jednego z pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze podczas przeszukania posesji znaleźli w garażu ponad 280 gramów gotowego narkotyku zapakowanego w foliowych torebkach po 30 gramów. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli również sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich w postaci lamp, aluminiowych rur, wentylatorów czy też grzejników halogenowych. Rynkowa wartość odnalezionych narkotyków to blisko 52 tysiące złotych. Można było z nich uzyskać 1500 działek dealerskich.
Podejrzewany o posiadanie, uprawę i udzielanie środków odurzających 23-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łomży. Za popełnienie tego typu przestępstw ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Wyjaśniający okoliczności sprawy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalają także do kogo trafiały narkotyki i jak długo działał nielegalny interes.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę