Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Szczepienie lisów

Przez tydzień – do 18 maja na terenie województwa podlaskiego będą zrzucane z samolotów szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie. Przynęty są w kształcie kostek koloru brunatnego, z zatopioną wewnątrz szczepionką. Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi by nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.

Będą zrzucane na lasy, łąki i wszystkie miejsca bytowania lisów wolno żyjących, z wyłączeniem zbiorników wodnych i obszarów zamieszkałych przez ludzi. Przynęty mają kształt kostek, koloru brunatnego, o wymiarach: 4 x 4 x 1 cm, i zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Ta jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale zalecane jest przez okres kolejnych trzech tygodni trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu.

Z ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem, i zasięgnąć porady lekarza.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę