Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Od czwartku omijaj Zawadzką

Inwestor Galerii Veneda, powstającej u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży, poinformował o planowanym na czwartek rozpoczęciu przebudowy nawierzchni i infrastruktury ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Ks. Janusza (bez ronda bp. M. Sasinowskiego). W pierwszej kolejności remontowana będzie zachodnia jezdnia ul. Zawadzkiej po której kierowcy poruszają się od ul. Sikorskiego. Ruch w tym kierunku zostanie przeniesiony na sąsiednią, równoległą jezdnię i będzie odbywał się dwukierunkowo. - Do końca października inwestor zobowiązał się przebudować również ulicę Sikorskiego na odcinku do ul. Wyszyńskiego do Szosy Zambrowskiej – podaje Łukasz Czech z ratusza.

W związku z remontem od jutra zamknięty dla ruchu będzie wylot ul. Prusa do ul. Zawadzkiej, na którym wskazano objazd drogą równoległą wzdłuż istniejących parkingów.  Po zakończeniu tego odcinka, remontowana będzie wschodnia nitka jezdni ul. Zawadzkiej, po której obecnie kierowcy poruszają się od ul. Ks. Janusza do ul. Sikorskiego. Cały ruch zostanie przeniesiony na sąsiednią, już wyremontowaną jezdnię i będzie odbywał się dwukierunkowo. Zamknięte zostaną skrzyżowania ulicy Zawadzkiej z ulicami Ks. Anny i Mazowiecką. Dojazd do ul. Ks. Anny będzie odbywał się od Szosy Zambrowskiej i ul. Piłsudskiego. Dojazd do bloków mieszkalnych przy ul. Mazowieckiej będzie odbywał się od ul. Zawadzkiej, z wprowadzeniem jednokierunkowego ruchu na ul. Mazowieckiej z wyjazdem w kierunku ul. Ks. Janusza.

Jak zapowiada Czech niebawem rozpocznie się również remont południowej jezdni ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Starej. Objazd zamkniętego odcinka ulicy będzie odbywał się dwukierunkowo sąsiednią, równoległą jezdnią. Powyższe zamknięcie jezdni będzie wiązało się z zamknięciem wlotu w ul. Wyszyńskiego, do której dojazd przewidziano ul. Pana Tadeusza i Mickiewicza. Wyjazd z ul. Starozawadzkiej i Starej będzie odbywał się z utrudnieniami, ze wskazaniem wyjazdu w prawo. Na okres prowadzenia robót wykonawca zobowiązał się zapewnić dojazd przez plac budowy do posesji przy ul. Sikorskiego 222, 224, 228, 230.
Po zakończeniu prac na tym odcinku, zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Sikorskiego z kierunkiem jazdy od ul. Starej do ul. Wyszyńskiego. Cały ruch zostanie przeniesiony na sąsiednią, równoległą jezdnię i będzie odbywał się dwukierunkowo. Dopuszczony do ruchu zostanie wyloty ul. Wyszyńskiego natomiast zamknięte zostaną skrzyżowania ulic Sikorskiego ze Starozawadzką i Starą, do których dojazd będzie możliwy od Szosy Zambrowskiej. Wykonawca zapewni dojazd przez plac budowy do posesji przy ul. Sikorskiego 267, 267A, 269, 271, 275, 277, 279, 279A, 281, 283, 285, 287, 289, 297, 305 i 307.

Po stronie zamkniętych odcinków Zawadzkiej i Sikorskiego realizowane będą również prace związane z przebudową chodników i budową ścieżek rowerowych. Chodniki te będą wyłączone z ruchu pieszych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę