Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mniej kwiatków, więcej parkingów na Giełczyńskiej

Dekoracyjna, szeroka na dwa i pół metra rabata kwiatowa, jaka zdobiła przez lata ul. Giełczyńską między Dworną a Senatorską w Łomży, przechodzi do historii. Zastąpi je parking dla ośmiu samochodów. Brygada Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej dziś zaczęła go budować. Utrudnienia w ruchu w związku z budową parkingu mogą potrwać do końca maja.

Likwidacja rabaty, obsadzanej co roku fantazyjnym kobiercem z kwiatów jak wzdłuż ogrodzenia Katedry, to początek tzw. rewitalizacji Starego Rynku, skąd znikną postoje taksówek i połowa miejsc parkingowych. Przy Giełczyńskiej zachowane zostaną tylko kilkumetrowe skrawki ozdobnej zieleni na krańcach przebudowywanego odcinka: przed apteką i biurem podróży. Teraz wykop sięga prawie pół metra – po zrobieniu podbudowy z kruszywa zostanie nakryty kostką granitową w stylu już leżącej na Długiej i Farnej.
- Na czas prowadzenia prac wprowadzone zostało zwężenie jezdni, ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę oraz zakaz ruchu pieszych po stronie ich prowadzenia – informuje Łukasz Czech z ratusza. - Okresowo, na czas załadunku, rozładunku i zabezpieczenia materiałów budowlanych może zostać wprowadzony ruch wahadłowy, który w przypadku tworzenia się zatorów drogowych będzie kierowany przez osoby posiadające stosowne uprawnienia.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę