Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobotnych nieco mniej

O ponad 220 zmniejszyła się w kwietniu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim zatrudniaku. Nie poprawiło to jednak znacząco statystyk. Na początku maja bez pracy pozostawało jeszcze 6466 osób – to o ponad pół tysiąca więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2012r. kształtowała się na poziomie 14,8%, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 16,9%.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w kwietniu zgłosiło się 431 nowych bezrobotnych.  Zdecydowana większość z nich - 309 osób - nie posiadało prawa do zasiłku. Natomiast w ciągu ostatniego miesiąca pracę podjęło 363 bezrobotnych, tj. o 93 osoby więcej niż w marcu.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w kwietniu 2012r. związany jest m.in.: z podjęciami pracy niesubsydiowanej przez bezrobotnych, kierowaniem osób bezrobotnych na aktywne formy oraz z nie potwierdzeniem gotowości do pracy i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego – podaje urząd.
78 zarejestrowanych bezrobotnych nie potwierdzania gotowości do podjęcia pracy, kolejnych 64 zrezygnowało ze statusu bezrobotnego, a 7 osób skreślono po odmowie podjęcia pracy bez uzasadnionej przyczyny.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę