Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnica Stawisk za mniej niż 100 mln zł

Siedemnaście firm ubiegało się o kontrakt na budowę obwodnicy Stawisk. Dziś białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę. Najtaniej obwodnicę - za 98 mln 444 tys zł – zaoferowało się wykonać konsorcjum Hydrogeo Polska we współpracy z chorwacką firmą. Drogowcy na budowę obwodnicy planowali wydać o niemal 50 mln zł więcej, a najdroższa złożona oferta sięgała 245 mln zł.

Obwodnica Stawisk w ciągu drogi ekspresowej S-61 ma mieć 6,5 km długości. Ma być wybudowana jako jednojezdniowa, ale wszelkie obiekty inżynierskie np. przepusty czy wiadukty mają być zbudowane pod drogę dwujezdniową. Od razu jako dwujezdniowy będzie węzeł „Stawiski” czyli bezkolizyjne skrzyżowanie ekspresowej S-61 z drogą wojewódzką Nr 647. Ta część obwodnicy - o długości ok. 2,1 km - będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami włączenia i wyłączenia. Na obwodnicy Stawisk zaplanowano m.in. budowę wiaduktów pełniących funkcje ekologiczne oraz budowę mostu przez rzekę Dzierzbię.

Teraz uczestniczące w przetargu firmy mogą składać odwołania od wyboru dokonanego przez GDDKiA. Firma, która ostatecznie przetarg wygra na wybudowanie obwodnicy będzie miała 15 miesięcy.

Obwodnica Stawisk ma być zbudowana z wykorzystaniem dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Unijne wsparcie miałoby wynieść 33 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę