Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Wysokie nagrody w MPEC…, a w planach podwyżka opłat

Po kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród otrzymają członkowie zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Prezydent Mieczysław Czerniawski zdecydował wczoraj o przyznaniu prezesowi spółki Marianowi Mielcarkowi oraz z-cy prezesa Jadwidze Cwalina nagród w wysokości dwukrotności ich przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w 2011 r., natomiast drugiemu zastępcy Ryszardowi Fiedorowiczowi nagrodę w wysokości trzykrotności przeciętnej miesięcznej płacy w 2011 r. Tymczasem jak wynika z naszych informacji zarząd MPEC wystąpił do prezydenta Łomży o wyrażenie zgody na podwyżkę ceny za energię cieplną o ponad 10% dla odbiorców Łomży, począwszy od czerwca.

Posiedzenie Rady Nadzorczej MPEC odbyło się w poniedziałek natomiast wczoraj odbyły się obrady Zgromadzenia Wspólników które uosabia się w postaci prezydenta Łomży  Mieczysława Czerniawskiego. Jak podaje Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta, podczas tego posiedzenia dokonano m.in. podziału wypracowanych w 2011 roku przez miejską spółkę zysków.
- Podział zysków został dokonany w następujący sposób: 594 tys zł na nagrody dla załogi tzw. „trzynastki”, 150 tys. zł na dywidendę, 21 tys. zł na fundusz socjalny – podaje Sobocińska.
Prezydent zdecydował również o przyznaniu nagród członkom zarządu MPEC. Prezes Marian Mielcarek i wiceprezes Jadwiga Cwalina mają otrzymać nagrody w wysokości dwukrotności ich przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w 2011 r., natomiast wiceprezes Ryszard Fiedorowicz nagrodę w wysokości trzykrotności przeciętnej miesięcznej płacy w 2011 r.
- Z uwagi na długi okres zwolnienia jest to jednak niższa kwota niż w przypadku pozostałych członków Zarządu – podaje Sobocińska. - Przyznanie takich nagród wynika z bardzo dobrych wyników osiągniętych przez spółkę oraz ze zrealizowanego w 2011 roku szerokiego zakresu prac remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych na łączną kwotę prawie 6 mln zł – tłumaczy, dodając, że w ubiegłym roku spółka podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację projektu pt. „Przebudowa i modernizacja systemu przesyłu energii cieplnej na terenie miasta Łomża” w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” z kwotą dofinansowania ponad 13 mln zł, a za projekt w głównej mierze odpowiadał wiceprezes Fiedorowicz.

Prezydent, w związku z upłynięciem kadencji Rady Nadzorczej, powołał czterech z sześciu członków Rady. To wskazani przez załogę Andrzej Nieciecki i Zdzisław Szanciło, oraz prezydenccy: Antoni Stokowski i Mirosław Popławski. Dwóch kolejnych prezydenckich członków Rady Nadzorczej MPEC-u ma zostać powołanych na najbliższym Zgromadzeniu Wspólników.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę