Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

MPWiK zarobił, będą nagrody...

200 tysięcy złotych z ubiegłorocznego zysku wypracowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zostanie przeznaczone na nagrody dla załogi. Nagrody dostanie także zarząd spółki. Decyzją prezydenta będzie to po 1,5 miesięcznych poborów. Podział zysku i przyznanie nagród były jednymi z tematów dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia Akcjonariuszy (czyli prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego) i Rady Nadzorczej MPWiK.

Poza przeznaczeniem 200 tys zł z ubiegłorocznego zysku MPWiK na nagrody dla załogi, 170 tys zł trafi na fundusz zapasowy, 20 tys zł na dywidendę, 10 tys zł na uzupełnienie funduszu socjalnego – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta.
Sobocińska podkreśla, że w przypadku nagród dla członków zarządu spółki wniosek jaki Rada Nadzorcza skierowała do prezydenta dotyczył przyznania im nagród w wysokości dwukrotności miesięcznych poborów, ale prezydent – pełniąc funkcję Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki - zdecydował o przyznaniu niższych nagród w wysokości 1,5 miesięcznych poborów.
Poza podziałem zysków i przyznaniem nagród dla prezesa i wiceprezesa spółki w porządku obrad spotkania było także omówienie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki i sprawozdania finansowego za 2011 r., omówienie sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej w 2011 r. oraz udzielenie absolutorium Członkom Zarządu i Radzie Nadzorczej.
Jak dodaje Sobocińska nie były dokonywane zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Jedynym właścicielem MPWiK Spółka z o.o. jest miasto Łomża posiadające 100% udziałów.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę