Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Bary z alkoholem będą bliżej Katedry

Radni Łomży przegłosowali zmianę uchwały w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Łomży. Teraz, na kilku ulicach łomżyńskiej „starówki” lokale tego typu będą mogły być lokowane w odległości co najmniej 30 metrów od obiektów chronionych, czyli np. kościołów. Dotychczas wymagana była odległość minimum 90 metrów. Za przyjęciem zmian w lokalnych przepisach głosowało 13 radnych, 7 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden – tłumacząc to konfliktem interesów - wyłączył się z głosowania.

Po wejściu w życie nowych zapisów lokale gastronomiczne z alkoholem na ulicach: Długa, Rządowa, Giełczyńska, Krótka i Farna oraz na Starym Rynku i Placu Niepodległości będą mogły być lokowane o 60 metrów  bliżej obiektów chronionych w tym Katedry i Miejskiej Biblioteki Publicznej niż to jest dzisiaj.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę