Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska prokuratura oskarża wójta o łapówkarstwo

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sadu Rejonowego w Augustowie akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi G., wójtowi gminy Płaska. Miał on żądać łapówki w wysokości 280 tys zł i przyjąć 120 tys zł. Wpadł „na gorącym uczynku” podczas kontrolowanej przez policję akcji wręczenia pieniędzy.

Wcześniej do Prokuratury Okręgowej w Łomży wpłynął sygnał o korupcyjnej działalności wójta, rzekomo żądającego łapówek od wykonawców gminnych inwestycji budowlanych. Pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy miał być miejscowy przedsiębiorca. We wrześniu policjanci przeprowadzili akcję kontrolowanego wręczenia łapówki. W jej trakcie, przed domem wójta, zatrzymano Wiesława G. oraz wspomnianego przedsiębiorcę.  Po postawieniu zarzutów wójt trafił do tymczasowego aresztu, który opuścił dopiero pod koniec grudnia, po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego.
Jak podaje łomżyńska prokuratura  informując o wysłaniu aktu oskarżenia do sądu „w toku śledztwa prowadzonego przez Wydział do Walki z Korupcja Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zebrano dowody w postaci zeznań relacji świadków i współ-podejrzanego oraz zapisów dźwięku i obrazu wskazujące, że oskarżony pełniąc funkcję wójta, zażądał w związku z prowadzoną na ternie Gminy Płaska inwestycją, korzyści majątkowej w wysokości 280.000 złotych. Następnie za pośrednictwem współdziałającego z nim podwykonawcy przyjął kwotę 120.000 złotych, stanowiącą pierwszą część żądanej kwoty.”
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do dwunastu lat a także środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowiska wójta. Na ławie oskarżonych zasiąść ma także przedsiębiorca, którego prokuratura oskarżyła o pomocnictwo wójtowi.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę