Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Nikłe szanse na pracę...

Skierowanie w lutym niemal 200 osób na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia, i tym samym wykreślenie ich z rejestrów bezrobotnych, dało efekt w postaci zmniejszenia liczy bezrobotnych o 5 (słownie: pięć) osób. Na koniec lutego w rejestrach łomżyńskiego PUP-u widniało 6721 nazwisk osób bezrobotnych. Bezrobotnych jest rekordowo dużo. Więcej o 111 osób niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w lutym 2012r. zgłosiło się 483 bezrobotnych, w tym 377 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie wyrejestrowano 488 osób, a 191 z nich dlatego, że wykorzystano środki na tzw, aktywne zwalczanie bezrobocia. To podjęcie pracy subsydiowanej – 80, rozpoczęcie stażu – 88, szkolenia – 19, i pracy społecznie użytecznej – 4.
Przez cały miesiąc tylko 5 osób z 6721 osób bezrobotnych odmówiło bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy, a dalsze 99 „nie potwierdzania gotowości do podjęcia pracy”.

W lutym do urzędu zgłoszono zaledwie 138 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej oraz 9 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowią większość zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec lutego było ich 4105. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 17,2%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę