Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Działka za 2 mln zł pod hotel nad Narwią do wzięcia...

Jak poprzednie, tak i obecne władzy Łomży chcą hotelu z restauracją i spa obok budowanego portu i mariny przy bulwarach nadnarwiańskich. Ponad hektar działki przy ul. Rybaki 19 nie ma szczęścia do nabywców. Czwarty raz staje do przetargu. Jak dotąd nikt z inwestorów nie był zainteresowany zakupem.

Najwyraźniej zarówno w ubiegłym roku – podobnie jak dwa lata temu - cena wywoławcza za tę ziemię okazała się w kalkulacjach inwestorów za wysoka: ponad 2 mln 87 tys. zł netto. Tymczasem ogłoszony na początku lutego kolejny przetarg znów operuje identyczną sumą na oddanie działki w użytkowanie wieczyste. Zdaniem władz miasta – jak twierdzi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży - „cena wywoławcza poniżej 200 zł za mkw. nie jest ceną zbyt wygórowaną za ten teren. Jest on położony w atrakcyjnym miejscu, z widokiem na Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, przy budujących się nadnarwiańskich bulwarach z portem rzecznym”. Należy pamiętać – dodaje Czech - że „po wygranym przetargu inwestor za oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste wnosi jednorazową zapłatę w wysokości 25 proc. ceny uzyskanej w przetargu. Nie mieliśmy dotychczas sygnałów od potencjalnych inwestorów o tym, aby ich zdaniem cena za tę działkę była zbyt wysoka”.

BIP, „Wyborcza” i miasta siostrzane
Zapytaliśmy rzecznika prezydenta Łomży, czy wieść o sprzedaży działki nad Narwią, na przykład, dotarła do inwestorów w Chinach, gdzie gościł prezydent Mieczysław Czerniawski i ponoć spotkał zainteresowanych inwestowaniem w hotelowy biznes. A może do miast siostrzanych Łomży, rozsianych po całym świecie...? Zamiast odpowiedzi, Łukasz Czech pisze: „Pracownicy Centrum Obsługi Inwestora są w trakcie rozpowszechniana tej informacji wśród naszych zagranicznych partnerów”. I tyle w temacie, oprócz rady, że „bardziej niż o miastach siostrzanych, możemy mówić o miastach partnerskich”. Jak zwał tak zwał, zatem ani słowa, czy odezwały się: Gusiew (Obwód Kaliningradzki), Sodertalje (Szwecja), Soleczniki (Litwa), Nowogród Wołyński (Ukraina) albo Muscatine (USA). Nie mamy wyboru: it's time to wait.
Informację o przetargu zamieszczono na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży. Ogłoszenie ukazało się w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej” (dodatek „Komunikaty”) oraz w „Dwutygodniku Budowlanym Profile”. Informacja została rozesłana do operatorów hotelowych, do firm z branży nieruchomości komercyjnych, a także do łomżyńskich przedsiębiorców.

Mirosław R. Derewońko

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę