Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Władze „Perspektywy” przeciwne planom podwyżek w MPEC

Wnioskowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży podwyżka cen energii cieplnej jest zbyt wysoka uważają władze SM „Perspektywa”. - Skala podwyżki jest ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Łomży, ale również dla mieszkańców naszego osiedla – czytamy w przesłanym nam stanowisku. Władze spółdzielni „gorącą” apelują do prezydenta Łomży, „żeby nie wyraził zgody na tak znaczącą podwyżkę nawet pomimo zatwierdzenia jej przez URE”, a do przewodniczącego Rady Miasta aby radni zajęli się sprawą planowanej podwyżki.

- Tak znaczna podwyżka uderzy bardzo mocno po domowych budżetach wszystkich odbiorców, a najbardziej budżetach emerytów, rencistów, ludzi o najniższym uposażeniu, nie wspominając o dużej grupie osób bezrobotnych jak również młodych małżeństwach – czytamy w stanowisku podpisanym przez prezesa Zbigniewa Lipskiego, wiceprezesa Leszka Konopkę i członka zarządu spółdzielni Annę Choińską. - Niepokojącym jest fakt, że wszelkie działania oszczędnościowe - termomodernizacyjne w spółdzielni na które wydawane są bardzo duże własne środki finansowe, jednym ruchem na skutek kolejnej podwyżki są niwelowane przez dostawcę ciepła.

Władze „Perspektywy” zwracają uwagę, że do końca grudnia ubiegłego roku kierownictwo MPEC Sp. z o. o. w Łomży narzekało na małą sprzedaż spowodowaną dodatnimi temperaturami zewnętrznymi nie biorąc pod uwagę faktu, że spółka osiągała określone dochody na skutek tak skonstruowanej taryfy, że jej składniki w postaci kosztów stałych stanowią bardzo znaczną cześć comiesięcznych faktur. Narzekano również na zalegające na placu firmy duże zapasy węgla.
- Dzisiaj to samo kierownictwo MPEC Spółka z o. o. zapowiada prawie 9% podwyżkę, której jako jeden z powodów podaje wysokie zużycie węgla spowodowane kilkunastodniowymi niskimi temperaturami co bardzo znacząco zwiększyło sprzedaż energii cieplnej, a tym samym dochody spółki. Nasuwa się więc pytanie: czy kilka dni niskich temperatur tak poważnie zachwiało sytuację finansową firmy?- pytają

„Zarząd spółdzielni uważa, że wprowadzenie zbyt pochopnie podwyżki spowoduje duże niezadowolenie społeczne, a wypracowany przez spółkę zysk nie będzie wiadomo gdzie ulokować - jakie jednostki zasilić.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę