Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

KWP: Mierzwa za Parfieniuka

Główne zdjęcie
fot. KWP w Białymstoku

Inspektor Sławomir Mierzwa zastąpił insp. Igora Parfieniuka na stanowisku Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dziś odbyła się uroczystość zmiany komendanta. Nowy szef policjantów w województwie dotychczas kierował KWP w Olsztynie.

Insp. Sławomir Mierzwa - Podlaski Komendant Wojewódzki Policji, w tle insp. Igor Parfieniuk były Komendant (fot. KWP w Białymstoku)
Insp. Sławomir Mierzwa - Podlaski Komendant Wojewódzki Policji, w tle insp. Igor Parfieniuk były Komendant (fot. KWP w Białymstoku)

Inspektor Sławomir Mierzwa ma 48 lat. Służbę w resorcie rozpoczął 29 lat temu. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Od 2001 roku przez cztery kolejne lata był I zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Nadzorował wówczas i kierował pracą policjantów pionu kryminalnego. Krótko – w latach 2005-2007 - był szefem szczycieńskich policjantów, by powrócić do Olsztyna najpierw na stanowisko zastępcy, a od 2008 roku Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jak podaje policja Sławomir Mierzwa ukończył studia o kierunku administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wolne chwile, w zależności od pory roku, spędza na nartach, lub na rowerowych wycieczkach. Pasjonuje się także historią zamków gotyckich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę