Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rekordowy wzrost bezrobocia

W styczniu o 450 osób wzrosła liczba bezrobotnych w Łomży. Z najnowszych danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że teraz w jego rejestrach jako bezrobotne figuruje już 6726 osób. W porównaniu z grudniem wzrost wynosi aż 7,2%. Bezrobotnych jest też o ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem.

W styczniu o łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 759 nowych bezrobotnych, a przez cały miesiąc wyrejestrowano 309, przy czym tylko 174 osoby ze względu na to, że podjęli pracę.
„W omawianym miesiącu sprawozdawczym zgłoszono 102 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej oraz 6 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych” – podaje urząd.
Zdecydowana większość - ponad 61% - zarejestrowanych bezrobotnych to mieszkańcy Łomży. To  4112 osób. Według wyliczeń PUP Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła już 17,2%. „Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (42,7 tys. osób, w tym miasto Łomża 17,2 tys., Powiat Łomżyński 18,9 tys.) dla obszaru PUP w Łomży, aktualnych na koniec grudnia 2011 roku” - podaje PUP.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę