Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Pożyczki zamiast unijnej dotacji

Skończą się unijne dotacje dla bezrobotnych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Władze województw,a zarządzające środkami z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, chcą aby zastąpiły je preferencyjne pożyczki. W tym roku na ten cel ma zostać przeznaczonych 7,5 mln zł. - Pod koniec lutego będą znane szczegółowe zasady funkcjonowania tych pożyczek - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Elżbieta Romańczuk. Nabór projektów zaplanowano na maj.

Dotychczas dotacje – nawet 40 tys zł - na działalność gospodarcza z środków POKL w województwie podlaskim otrzymała ponad 4 150 osób. Ostatnią szansą na otrzymanie takiej właśnie dotacji jest prowadzony jeszcze projekt przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, który, według informacji dyrektor tego urzędu Janiny Mironowicz, będzie wkrótce ogłaszał nabór chętnych.

Według planów zarządzających środkami unijnymi zamiana dotacji na  pożyczki ma na celu zapewnienie trwałości prowadzenia działalności gospodarczej. Dotychczas zdarzało się i tak, że po wzięciu dotacji unijnej beneficjanci szybko rezygnowali z prowadzenia własnych firm. A zapotrzebowanie na dotacje zawsze było o wiele większe niż dostępnych do podziału środków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę