Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Park przemysłowy w „warsztatach” po Drzewnej?

Władze Łomży chcą stworzyć w mieście park przemysłowy. „Miasto dysponuje na potrzeby parku przemysłowego budynkiem w centrum miasta, wokół którego znajduje się 5 ha gruntów pod inwestycje” – mówił PAP wiceprezydent Beniamin Dobosz. - Chodzi o budynek warsztatów szkoły drzewnej przy ul. Sikorskiego – doprecyzowuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Istniejące dziś w tym budynku warsztaty zostałyby przeniesione na Przykoszarową, do budynku Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego - dodaje.

Zgodnie z przedstawionym przez wiceprezydenta Dobosza planem tworzenia Parku przemysłowego w Łomży „projekt ma być gotowy w pierwszym półroczu tego roku.” Budynek po warsztatach trzeba dostosować do wymogów przedsiębiorców. Miasto ocenia, że pierwszy etap tego projektu kosztowałby kilka milionów złotych, docelowo - całe przygotowanie obiektów na potrzeby przedsiębiorców - to koszt kilkunastu milionów złotych. Pieniądze Łomża chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Zgodnie z zapowiedzią zastępcy prezydenta Łomży Beniamina Dobosza, park służyłby wykorzystaniu potencjału łomżyńskich uczelni oraz pomocy młodym ludziom w zakładaniu działalności gospodarczej. Firmy miałyby się lokować w inkubatorze przedsiębiorczości, gdzie mogłyby funkcjonować na preferencyjnych warunkach. Szczegóły są przygotowywane. Wiadomo, że preferowanymi branżami mają być: przetwórstwo rolno-spożywcze i informatyka. Liczyć się też będzie współpraca z uczelniami.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę